Wiele osób skarży się na tzw. skaczące pralki. Przyczyny mogą być różne – w przypadku nowych pralek może być to kwestią nieusuniętych fabrycznych blokad.

Jednak gdy pralka ma już kilka lat, powody są zupełnie inne. Co się do tego przyczynia i jak temu zapobiec?

Problem skaczących pralek

Pralki często hałasują, głównie podczas wirowanie. Problem zaczyna się jednak, gdy pralka skacze po całym pomieszczeniu – w końcu nikt z nas nie chciałby musieć trzymać pralki.

Skąd bierze się ten problem i jak mu zapobiec?

Jeśli nowa pralka skacze, prawdopodobnie fabryczne blokady nie zostały usunięte. Należy to sprawdzić, bo łatwo o uszkodzenie pralki.

Inną przyczyną może być również złe wypoziomowanie pralki. Poziomowania dokonuje się, regulując nóżki sprzętu. Powinien on stać na równym, twardym podłożu.

Jeśli odrzucimy obie przyczyny, a pralka wciąż skacze po łazience, jest jeszcze kilka możliwych powodów. Kiedy jeszcze pralka skacze po pomieszczeniu?

Zdarza się to także wtedy, gdy pierzemy ciężkie rzeczy, np. pościel albo koce. Ponadto pralka może skakać, jeśli bęben jest zbyt mocno obciążony, czyli znajduje się w nim zbyt wiele rzeczy.

Czasem bywa tak również wtedy, gdy w pralce jest za mało prania. Problemem mogą być niedokręcone nóżki, mogły się też poluzować lub zacząć ślizgać np. po zmianie płytek.

Najpoważniejszym problemem jest sytuacja, w której pralka jest uszkodzona – np. pękł amortyzator albo sprężyna.

Jeśli sprzęt nie jest uszkodzony, nie ma już fabrycznych blokad oraz ma właściwie wypoziomowane nóżki, istnieje kilka sposobów na to, by zapobiec skakaniu sprzętu.

Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie maty antywibracyjnej. Można spróbować również włożyć przecięte na pół piłeczki.

Innym rozwiązaniem jest także obmycie nóżek od pralki acetonem, tak, by nie ślizgały się po płytkach. Warto wypróbować też przemycia płytek oraz nóżek płynem do mycia okien.

Przypomnij sobie o… NAJLEPSZE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ ZMECHACEŃ. TWOJE UBRANIA ZNÓW BĘDĄ WYGLĄDAĆ JAK NOWE

Jak informował portal Życie: CZYSZCZENIE MIKROFALÓWKI NIGDY NIE BYŁO PROSTSZE. ISTNIEJĄ NA TO NIEZAWODNE DOMOWE SPOSOBY

Portal Życie pisał również o… NIEZAWODNE SPOSOBY NA PROBLEMY Z PRZĘDZIORKIEM. JUŻ NIE MUSISZ KUPOWAĆ CHEMICZNYCH ŚRODKÓW, BY POZBYĆ SIĘ SZKODNIKA