Przędziorek jest jednym z najpopularniejszych szkodników atakujących nasze rośliny. Jest on trudny do usunięcia, a żeby się go pozbyć często zmuszeni jesteśmy sięgać po trujące środki chemiczne. Na szczęście okazuje się, że są lepsze sposoby na walkę z przędziorkiem. Jakie?

1. Woda z mydłem

Niezawodnym sposobem okazuje się być przetarcie liści rośliny ściereczką nasączoną woda z mydłem. Najlepiej sprawdzi się szare mydło, które należy w ilości około 4 łyżek rozpuścić w litrze letniej wody. Tak przygotowana mieszanka pozwoli na dokładne przemycie kilku roślin. Po wykonanym zabiega należy kwiat płukać pod bieżącą wodą. Najlepiej jest to zrobić ustawiając roślinę w wannie lub prysznicu i wypłukać.

2. Spłukiwanie pod bieżącą wodą

Jeżeli nie posiadamy w domu mydła potasowego możemy skorzystać także z samej wody. Podobnie, jak w przypadku pierwszej metody, ustawiamy kwiat pod prysznicem i spryskujemy roślinę silnym strumieniem bieżącej wody. Zabieg powtarzamy, co kilka dni.

3. Olej roślinny

Chore liście rośliny możemy także posmarować olejem roślinnym. Należy dokładnie posmarować każdą cześć liścia oraz jego łodygę i postawić. Olej uniemożliwi przędziorkowi oddychanie, co spowoduje obumarcie szkodników.

4. Domowe płyny do spryskiwania

Aby pozbyć się szkodnika możemy także samodzielnie stworzyć preparat. Najskuteczniejszym okazuje się być ten przygotowany z wyciągu z cebuli czy czosnku. Do przygotowania wywaru potrzebujemy około 25 gram łusek cebuli lub ząbków czosnku oraz litr zimnej wody.

Czosnek lub łuski zalewamy wodą i pozostawiamy na około 14 godzin. Po upływie tego czasu odcedzamy roztwór i mieszamy go w stosunku 1:1 z wodą. Tak przygotowaną mieszanką spryskujemy roślinę. Powtarzamy, co 3 tygodnie.

Przypomnij sobie o… NAJLEPSZE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ ZMECHACEŃ. TWOJE UBRANIA ZNÓW BĘDĄ WYGLĄDAĆ JAK NOWE