Są rzeczy, które mają więcej niż jedno zastosowanie. Czasami okazuje się, że te dodatkowe, niepierwotne przeznaczenie danego przedmiotu jest o wiele praktyczniejsze niż to podstawowe. Sprawdź, które rzeczy do nich należą!

Karteczki samoprzylepne

Zapisaną karteczkę, która lada moment trafi do kosza, możesz jeszcze wykorzystać. Przesuń kleistą cześć karteczki między klawiszami klawiatury. W ten sposób pozbędziesz się z niech kurzu i parochów.

Łyżeczki

Nie musisz kupować stalowego mydełka, które pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu czosnku czy ryb. Wystarczy, że użyjesz do tego łyżeczki. Pod bieżąca woda należy pocierać łyżeczkę między dłońmi jak mydło, a w ten sposób pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu.

Gąbka

Ratunkiem dla zmechaconego swetra może okazać się gąbka. Wystarczy, że potrzesz ubranie szorstką częścią gąbki, a pozbędziesz się wystających kłaczków.

Gazeta

Jedna strona z tradycyjnej, czarno-białej gazety, która wystarczy zgnieść w kulkę to rewelacyjny sposób na czyszczenie czarnych skórzanych butów.

Skarpetki i koszulki

Czeka cię przeprowadzka, a tobie nie starczyło gazet? Nic strasznego, szkło i drobiazgi możesz zawinąć w skarpetki, koszulki czy ręczniki. Uchronią je przed stłuczeniem.

Pilnik do paznokci

Pilnikiem do paznokci z łatwością usuniesz zabrudzenia z zamszowych torebek czy obuwia. Pamiętaj jednak by nie pocierać pilnikiem o zamsz zbyt mocno, możesz go uszkodzić.

Przypomnij sobie o… NAJLEPSZE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ ZMECHACEŃ. TWOJE UBRANIA ZNÓW BĘDĄ WYGLĄDAĆ JAK NOWE