Tłuste plamy należą do rodzaju tych, których usunięcie graniczy z cudem. Jak się okazuje, nie wszystko stracone. Są sposoby na to, by uratować nasze ubranie przed wyrzuceniem go do kosza. Jak pozbyć się plamy po tłuszczu?

Płyn do naczyń i ocet

Na plamę nanieś spora ilość płynu do naczyń. Dokładnie wsmaruj ją w ubranie. Po upływie kilku minut zacznij ją pocierać, możesz użyć do tego szczoteczki do zębów. Następnie zalej plamę octem, aż cały płyn do naczyń zniknie. Wypierz jak zawsze. Uwaga, jeśli po pierwszy razie plama nie zginie, zabieg powtarzaj aż do skutku.

Mąka ziemniaczana

Ten sposób świetnie sprawdzi się nie tylko na ubraniach, ale także na rzeczach, których pranie jest niemożliwe lub ciężkie do zrealizowania.

Do usuwania plamy potrzebna ci będzie mąka ziemniaczana, spirytus, ściereczka, szczotka z twardym włosiem. Czyszczenie plamy rozpocznij od posypania jej mąką ziemniaczaną. Po upływie kilku minut zacznij szorować plamę szczotką, a następnie pozbądź się reszty maki przy pomocy ściereczki nasączonej alkoholem.

Benzyna i gliceryna

Aby pozbyć się plamy przy pomocy benzyny i glicerynę (z łatwością kupisz ją w aptece) potrzebne ci będzie: szare mydło, gliceryna, benzyna

Będziesz potrzebować gliceryny (można ją kupić w aptece), szarego mydła, szmatki albo ręcznika papierowego, mąki ziemniaczanej, szczotki ze sztywnym włosiem i odrobinę benzyny.

Plamę dokładnie posmaruj gliceryną i zostaw na 5 minut. Potem namocz zaplamioną tkaninę w gorącej wodzie i zapierz plamę mydłem. Następnie, na mokro, zasyp plamę mąką ziemniaczaną, a po 3 minutach sczyścić wszystko szczoteczką ze sztywnym włosiem. Pod plamę podłóż ręcznik papierowy lub szmatkę i wacikiem umoczonym w benzynie wytrzyj plamę. Następnie upierz tkaninę normalnie: w pralce lub ręcznie.