Cytryna jest prawdziwą witaminową bombą. Jest źródłem witamin C, A, E, B6 a także wapnia, potasu, magnezu, fosforu i cynku. Niewątpliwie pomaga w leczeniu przeziębienia. Cytryna oprócz tego posiada jeszcze inne umiejętności. Jakie?

Cytryna poradzi sobie z plamami na białych tkaninach

Jak się okazuje cytryna jest świetnym środkiem odplamiającym. Dzięki jej wybielającemu działaniu, bez problemu pozbędziesz się uciążliwych plam.

Każdy z nas choć raz zmagał się z trudnymi do usunięcia plamami. Jednymi z nich są te, zlokalizowane pod pachą białych ubrań. Powstające od antyperspirantów, ciężkie do zniwelowania plamy można łatwo usunąć. Wszystko za pomocą sprawdzonym domowych sposobów. Wśród nich znajduje się jeden, szczególnie skuteczny, w którym pomoże nam… cytryna!

Środek stworzony z wody i soku z cytryny w proporcji 1:1 to niezastąpiony sposób na uciążliwe plamy

Aby przyrządzić środek, dzięki któremu pozbędziemy się plam z białych koszul, potrzebna będzie nam cytryna. Z jednej sztuki owocu należy wycisnąć sok. Następnie do uzyskanego soku dodaj wodę. Ilość wody musi być równa ilości soku.

Kiedy mieszkanka będzie już gotowa, możemy przystąpić do usuwania plamy. Proces usuwania plamy należy rozpocząć od nałożenia na nią środka, a następnie potarcia plamy. Czynność te należy wykonywać kilkukrotnie, aż do momentu, w którym wyczerpiemy całość mieszanki.

Następnie należy wypłukać z koszuli mieszankę i umieścić ubranie w pralce. Najlepiej wyprać ją w środku do prania p[przeznaczanym do białych tkanin i dodać do tego szklankę sody oczyszczonej. Po wypraniu plama całkowicie zniknie.

Przypomnij sobie o: NIETYPOWE ZASTOSOWANIE SODY OCZYSZCZONEJ. NIE MIAŁEŚ O NICH POJĘCIA

Portal "Życie" pisał również: MAŁO KTO O TYM SŁYSZAŁ. OTO KILKA NIETYPOWYCH ZASTOSOWAŃ PROSZKU DO PIECZENIA