Czyszczenie toalety to czynność, której wiele osób stara się unikać. Tymczasem jest to bardzo istotny obowiązek, którego nie można pomijać.

Domowy sposób na wyczyszczenie toalety

Toaleta powinna być czysta i pachnąca, a także pozbawiona zarazków. To ważne, by nie stwarzać ryzyka chorób dla domowników.

Większość osób decyduje się na chemiczne środki czyszczące, które zapewniają skuteczne efekty. Jednak wystarczy ten domowy sposób, by uzyskać podobny rezultat, a do tego zaoszczędzić trochę pieniędzy i nie korzystać z agresywnych sklepowych środków chemicznych.

Potrzebujesz do tego jedynie dwóch składników

Do przyrządzenia niezwykle skutecznej mikstury do czyszczenia toalety będziesz potrzebować jedynie dwóch prostych składników, które prawdopodobnie masz już w swojej kuchni. Mowa o sodzie oczyszczonej i occie.

Połączenie tych dwóch składników przyczyni się do zneutralizowania brzydkiego zapachu oraz bakterii, a toaleta będzie pachnieć świeżością przez długi czas. Ponadto metoda ta usunie także kamień i inne zabrudzenia.

Jak przygotować miksturę?

Krok 1. Do butelki z atomizerem wlej szklankę octu.

Krok 2. Spryskaj octem muszlę toalety.

Krok 3. Do muszli wsyp 2-3 łyżki sody oczyszczonej.

Krok 4. Pozostaw toaletę na jakiś czas. Z połączenia się tych dwóch środków powinna powstać piana.

Krok 5. Wnętrze toalety wyczyść szczotką, a następnie spłucz.

Krok 6. Zewnętrzną część toalety przetrzyj wilgotnym ręcznikiem papierowym, a następnie wytrzyj ją także na sucho. Gotowe!

Warto także pamiętać, że zawsze, gdy spuszczamy wodę, klapa od toalety powinna być zamknięta! Wszystko dlatego, że małe cząstki wody, a także bakterie i środki czyszczące, które znajdują się w muszli, rozprzestrzeniają się na odległość nawet trzech metrów.

Może zainteresuje Cię to: MAGDA GESSLER MA ZA SOBĄ TRUDNE CHWILE. NIEWIELU WIEDZIAŁA O TYM, JAK MOCNO LOS JĄ DOŚWIADCZYŁ

Zobacz także: POSIADASZ W DOMU JEDNĄ Z TYCH ROŚLIN DONICZKOWYCH? OKAZUJE SIĘ, ŻE MOGĄ WYWOŁAĆ U LUDZI PRZYKRE KONSEKWENCJE

Portal "Życie" informował o: JAK DBAĆ O STORCZYKI I W JAKI SPOSÓB JE PRZESADZAĆ? WAŻNE ZASADY PIELĘGNACJI ORCHIDEI