„Kaczyński uważa, że władza daje mu prawo do oceniania innych ludzi, mówienia im jak mają żyć”: Komentarz Michalik

Publicystka Eliza Michalik (Gazeta Wyborcza, Onet) zareagowała w swoim najnowszym felietonie-video na wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego w czasie konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie.

Kaczyński w Lublinie (cytaty)

„Tylko państwo narodowe może być demokratyczne, może być demokracją, a my chcemy demokracji i to jest nasza kolejna wartość”.

„Chrześcijaństwo jest częścią naszej tożsamości narodowej, Kościół był i jest głosicielem jedynego, powszechnie znanego w Polsce systemu wartości, poza nim mamy tylko nihilizm, który odrzucamy”.

„Rodziny widzimy tak jak tutaj – jeden mężczyzna i jedna kobieta – w stałym związku i ich dzieci”.

Komentarz Michalik

To był typ przemówienia człowieka, który uważa, że władza daje mu prawo do oceniania innych ludzi, mówienia im jak mają żyć. (…) To jet wprost powiedzenie ja wam mówię, co jest normalne. Jedna kobieta jeden mężczyzna i dziecko – to wyklucza prawie wszystkich ludzi. (…) Wracamy do X wieku. (…)

Kim u diabła jest Jarosław Kaczyński, żeby oceniać ludzi? Kim jest u diabła Jarosław Kaczyński, żeby mówić ludziom jak mają żyć? Kim u diabła jest Jarosław Kaczyński, żeby uważać, że jego rozum, jego serce, jego normy, wartości, są lepsze niż rozum, serce i wartości moje, twoje, państwa i wszystkich ludzi?!

W normalnym państwie każdy o ile nie narusza dobra ludzi ma prawo żyć według uznania; ma prawo pracować jak chce, kochać się jak chce, uprawiać seks jak chce, mieć konfiguracje rodzinne, seksualne, na jakie tylko ma ochote – nic do tego Jarosławowi Kaczyńskiemu ani innym ludziom z PiS-u. (…)

To jest dyktatura. (…) Kaczyński od dawna już się nie uważa za polityka tylko za wladcę – my jesteśmy chłopami pańszczyźnianymi a on za władcą, on nie jest urzędnikiem państwowym zatrudnianym przez nas, tylko we własnym mniemaniu jest naszym panem i władcą. (PiS) zmierza prostą drogą do dyktatury.

Share