164 podróże Beaty Szydło. Pojawił się wykaz lotów byłej szefowej rządu

Zgodnie z zapowiedziami, Kancelaria Premiera udostępniła wykaz lotów Beaty Szydło z czasu, kiedy ta pełniła funkcję premiera. W zestawieniu uwzględniono daty podróży, trasę przelotu oraz rodzaj samolotu, którym podróżowała ówczesna szefowa rządu.

Na liście uwzględniono loty Beaty Szydło od 29 listopada 2015 do 10 grudnia 2017 roku. Znalazły się tam 164 pozycje, które objęły łącznie 253 loty, z czego 73 zorganizowano korzystając z samolotu wojskowego CASA. Szefowa rządu podróżowała także śmigłowcem W-3 Sokół oraz maszyną typu Embraer. Do wykazu dodano trasy przelotu, ale nie znajdziemy tam celu konkretnych podróży Beaty Szydło. Pełna lista lotów znajduje się poniżej.

>>>Wykaz lotów Beaty Szydło

Będzie ustawa

Przypomnijmy, w poniedziałek 12 sierpnia w Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciele klubów parlamentarnych omawiali szczegóły projektu ustawy dotyczącej lotów najważniejszych osób w państwie. – Jedno jest pewne, na pewno członkowie rodzin tych najważniejszych osób w państwie – z wyłączeniem pana prezydenta i pierwszej damy, bo tutaj będą inne regulacje – jeżeli nie wchodzą w oficjalny skład delegacji, nie będą mogły przebywać na pokładzie. Podobnie jak rodziny parlamentarzystów, który ewentualnie by się znaleźli na pokładzie takiego statku powietrznego – zaznaczył po spotkaniu szef KPRM Michał Dworczyk.

Szef KPRM przekazał też, że podczas spotkania omawiana była kwestia bezpieczeństwa państwa. Doprecyzował, że chodzi o to, czy „wszystkie loty na pewno powinny być jawne, czy też nie powinno być możliwości wyłączenia z jawności niektórych lotów, ze wglądu na bezpieczeństwo państwa”. Wyjawił, że w tym miejscu wszystkie kluby „mówiły jednym głosem”.

Na koniec Dworczyk poinformował, że kancelaria premiera będzie chciała przygotować pierwszą wersję projektu ustawy do piątku 16 sierpnia. – Będziemy chcieli jeszcze ją konsultować, nie tylko oczywiście z instytucjami, które biorą udział w organizacji lotów, ale również klubami parlamentarnymi. Mamy nadzieję, że w tej kolejnej turze konsultacji PO weźmie udział – powiedział.

źródło: wprost.pl

Share