Krzysztof Krawczyk, wielki artysta, zmarł 5 kwietnia. Od czasu odejścia muzyka nie cichną echa wiadomości na jego temat. Wywiadu udzieliła już m.in. Ewa Krawczyk.

Teraz na antenie TVN wyemitowano odcinek programu „Uwaga!”, którego bohaterem był Krzysztof junior – syn Krawczyka oraz jego drugiej żony, Haliny Żytkowiak. Materiał został nakręcony na początku roku, jeszcze za życia artysty.

Krzysztof Krawczyk junior ma bardzo trudne życie

Portal JastrząbPost zauważa, że w programie pokazano warunki mieszkalne Krzysztofa juniora – a te pozostawiają wiele do życzenia. Wszędzie wokół są śmieci, stosy rzeczy, których nie ma gdzie ustawić, a na środku małego pokoju stoi mała lodówka.

Krzysztof Krawczyk junior. Źródło: Youtube Arczi Membordini
Krzysztof Krawczyk junior. Źródło: Youtube Arczi Membordini

Syn Krzysztofa Krawczyka przyznaje, że trzecia żona muzyka bardzo utrudniała im kontakty. 47-letni mężczyzna przez wiele lat mieszkał z dziadkami, a gdy ci zmarli, do mieszkania wprowadzili się jego stryj z małżonką oraz ich dorosły syn.

Obecnie Krzysztof junior ma do dyspozycji jeden pokój, w którym panuje bałagan. Dodaje, że jest w domu tylko tyle, „ile musi w nim być”, a jego krewni niemal przez cały czas spożywają alkohol.

Wyjaśnia, że mieszkanie tam to ciągły stres – jeśli chce np. wziąć prysznic, robi to u znajomych. Zwykle spaceruje po mieście albo chodzi do znajomych. Nie pracuje, gdyż jest niepełnosprawny, ma padaczkę pourazową.

Krzysztof Krawczyk/Youtube @Krzysztof Krawczyk
Krzysztof Krawczyk/Youtube @Krzysztof Krawczyk

Jego problemy ze zdrowiem spowodowane były wypadkiem – jego ojciec, Krzysztof Krawczyk, lata temu zasnął za kierownicą, a auto, w którym był artysta z synem i partnerką, uderzyło w drzewo.

Wówczas Krzysztof junior złamał rękę, nogę i szczękę, a także doznał stłuczenia pnia mózgu. Obecnie padaczka potrafi przez dłuższy czas nie dawać żadnych znaków, a innym razem ataki są bardzo częste.

Krzysztof Igor Krawczyk dostaje 1000 złotych miesięcznie renty, z której musi opłacić leki oraz jedzenie. Na pomoc przychodzi mu Krzysztof Cwynar, prawny opiekun. Mężczyzna zwrócił się do rzecznika osób niepełnosprawnych (Krawczyk junior do nich należy) – stara się wywalczyć mieszkanie socjalne dla syna artysty.

13 maja na antenie TVN ukaże się druga część reportażu.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: LECH WAŁĘSA WYZNAŁ PRAWDĘ NA TEMAT SWOICH ZAROBKÓW. ILE NAPRAWDĘ PIENIĘDZY MA NA KONCIE BYŁY PREZYDENT? JEGO SYTUACJA NIE NAPAWA OPTYMIZMEM

O tym się mówi w Polsce: TRUDNO W TO UWIERZYĆ! SYN KRZYSZTOFA KRAWCZYKA POSTANOWIŁ PRZERWAĆ MILCZENIE I WYJAWIŁ BOLESNĄ PRAWDĘ. NIE MOŻE ZAPOMNIEĆ O PEWNYCH KWESTIACH

O tym się mówi na świecie: MAŁŻONKOWIE ZAINWESTOWALI NIEMAL WSZYSTKIE PIENIĄDZE W ZAKUP RUDERY. ZDJĘCIA NOWEGO DOMU ZAPIERAJĄ DECH W PIERSIACH. UDAŁA IM SIĘ WIELKA SZTUKA

Z życia gwiazd: O CO CHODZI Z PORUSZAJĄCYM WYZNANIEM PIASKA? ANDRZEJ PIASECZNY PRZEZ LATA BYŁ W ZWIĄZKU Z KOBIETĄ, A TAKŻE CAŁOWAŁ SIĘ Z ANNĄ PRZYBYLSKĄ