Lecha Wałęsę mogliśmy ostatnio oglądać na kanapie w programie Kuby Wojewódzkiego. Były prezydent mocno zaskoczył wszystkich decyzją o wystąpieniu w kontrowersyjnym show króla TVN. Panowie podczas rozmowy poruszyli wiele trudnych tematów, w tym kwestie finansowe.

Kuba Wojewódzki zapytał noblistę, czy jego ogłoszenie w sprawie gotowości do podjęcia pracy było żartem. Lech Wałęsa odpowiedział, jak zwykle bardzo szczerze, że w obecnej sytuacji jest zmuszony, aby dorabiać, a obecna sytuacja i pandemia są szczególnym dla niego utrudnieniem. Wcześniej, w zupełnie innej rozmowie powiedział, ile oszczędności znajduje się na jego koncie.

Lech Wałęsa o stanie swoich finansów. Czy były prezydent ma problemy finansowe? Polityk wykazał się wielką szczerością

Jak wyjaśnia serwis „Super Express”, na antenie TVN Lech Wałęsa wyznał, ze wcześniej nie martwił się o pieniądze i skupiał się przede wszystkim na polityce. Najważniejsza była dla niego Polska i racja stanu, patriotyzm. Teraz jednak sporo się w tym zakresie zmieniło.

Gdy Wałęsa był u szczytu pieniądze – jak sam wyznał – same do niego przychodziły. Teraz jednak to się zmieniło. Wyznał odważnie u Kuby Wojewódzkiego, że pandemia miała spory wpływ na stan finansów jego rodziny, dlatego zmuszony jest dorabiać.

„Już na elektryka się mało nadaję, bo 77 lat to już nie ma tej kondycji. Potrzebuję na jakimś poziomie żyć. Potrzebuję trochę dorobić i dziękuję, że pan mi pozwolił trochę dorobić” – stwierdził u Kuby Wojewódzkiego.

W rozmowie z Radiem Zet wyznał, ze obecnie otrzymuje 5 tysięcy złotych emerytury, a jego żona wydaje… 7 tysięcy miesięcznie. Jak powiedział wprost, oszczędności na koncie nie zostało wiele – w tej chwili jest na nim niewiele ponad 5 tysięcy złotych.

Były prezydent niedawno umieścił w sieci ogłoszenie, w którym godzina jego usług kosztuje 20 tysięcy złotych. Mowa o prowadzeniu spotkań i szkoleń z leadership i motywacyjnych.

Jak informował portal "Życie": TRUDNO W TO UWIERZYĆ! SYN KRZYSZTOFA KRAWCZYKA POSTANOWIŁ PRZERWAĆ MILCZENIE I WYJAWIŁ BOLESNĄ PRAWDĘ. NIE MOŻE ZAPOMNIEĆ O PEWNYCH KWESTIACH

Przypomnij sobie: DANIEL MARTYNIUK PO RAZ KOLEJNY W CENTRUM UWAGI. SYN ZENKA MARTYNIUKA MA NA SWOIM KONCIE KOLEJNY WYBRYK. CELEBRYTA ODNIÓSŁ SIĘ DO SPRAWY

Portal "Życie" pisał również: AGATA DUDA MA PROBLEMY ZDROWOTNE? POJAWIŁY SIĘ POGŁOSKI, ŻE NIE MOŻE CHODZIĆ. WYSZŁO NA JAW, CO NAPRAWDĘ DOLEGA PIERWSZEJ DAMIE. TO EFEKT WYPADKU

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: CZTERNASTA EMERYTURA NIE TRAFI DO WSZYSTKICH SENIORÓW? NAJNOWSZE INFORMACJE O DODATKOWYM ŚWIADCZENIU EMERYTALNYM. PIENIĄDZE EMERYCI DOSTANĄ TYLKO RAZ