W marcu emeryci mogli cieszyć się z otrzymania trzynastej emerytury kolejny rok z rzędu. Okazuje się, że już za pół roku ta sama grupa osób będzie mogła spodziewać się kolejnego, dodatkowego zastrzyku finansowego. Mowa o tzw. czternastej emeryturze. Jednak to świadczenie będzie znacząco różnić się od trzynastki. Dlaczego?

Jak przypomina serwis Biznes Info, trzynastkę, jako zatwierdzony przez rząd dodatek finansowy w wysokości minimalnej emerytury otrzymuje każdy emeryt, który posiada prawo do świadczenia. W przypadku czternastki tak jednak nie będzie. Co to oznacza?

Czternasta emerytura trafi do seniorów w listopadzie. Nie każdy ją jednak otrzyma, a jej wysokość będzie zróżnicowana. Co to oznacza?

Według ustawy, czternastą emeryturą w pełnym wymiarze, czyli minimalnej emerytury otrzymają emeryci i renciści, którzy na co dzień otrzymują świadczenie, które nie przekracza 2900 złotych brutto.

Jeśli otrzymujemy wyższe świadczenie to będzie obowiązywać zasada „złotówka za złotówkę”. Świadczenie zostanie pomniejszone o taką kwotę, aby finalnie uzyskać łącznie 2900 złotych brutto.

Co to oznacza? Czternastkę w pełnej wysokości – 1022,30 złotych netto dostaną ci seniorzy, którzy otrzymują świadczenie, które nie przekracza 2416 złotych netto.

Na czternastkę nie mogą za to liczyć osoby, których emerytura czy renta przekracza próg w wysokości 4150,88 złotych brutto, czyli 3438 złotych „na rękę”.

Dodatkowo, jak mówi jasno „Super Express”, czternasta emerytura ma trafić do seniorów tylko raz. Potwierdził to w rozmowie z „SE” wiceminister resortu rodziny i polityki społecznej, Stanisław Szwed. Tak zostało zapisane również w przedstawionym Komisji Europejskiej Wieloletnim Planie Finansowym na lata 2021-2024.

Jak informował portal "Życie": MATKA DZIECKA PRZYSTĘPUJĄCEGO DO PIERWSZEJ KOMUNII ROZCZAROWANA TYM, ILE POCIECHA DOSTAŁA W KOPERTACH. KOBIETA LICZYŁA NA WIĘKSZĄ HOJNOŚĆ RODZINY

Przypomnij sobie: KRZYSZTOF JACKOWSKI WRACA Z PORUSZAJĄCĄ PRZEPOWIEDNIĄ! CZY POLACY BĘDĄ UCIEKAĆ Z KRAJU? SŁYNNY JASNOWIDZ ZOBACZYŁ RZECZY, OD KTÓRYCH CIERPNIE SKÓRA

Portal "Życie" pisał również: JEŚLI ZAUWAŻYSZ TAKIE MIĘSO W SKLEPIE TO LEPIEJ GO UNIKAJ! PEWIEN MĘŻCZYZNA OSTRO SIĘ NACIĄŁ! TAK OSZUKUJĄ NAS PRODUCENCI. PRAWDA WYSZŁA NA JAW

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PRAWDA O TYM, CO DZIEJE ZA KULISAMI PROGRAMU „NASZ NOWY DOM” UJRZAŁA ŚWIATŁO DZIENNE! NIE O TYM MYŚLELI WIDZOWIE. KATARZYNA DOWBOR MÓWI, JAK JEST