Tomasz Lis jest jednym z dziennikarzy, którzy swego czasu osiągnęli szczyt w branży w Polsce. Jego dobrą passę przerwał jednak udar mózgu.

Gwiazdor na koniec 2019 roku zmagał się z problemami ze zdrowiem. Niszczycielska siła udaru mózgu była ogromna – trafił do szpitala i przebywał tam przez całe tygodnie. Jednym ze skutków okazały się problemy z mową.

Tomasz Lis. Źródło: Youtube Tomasz Lis.
Tomasz Lis. Źródło: Youtube Tomasz Lis.

Tomasz Lis zachował się w zaskakujący sposób

Minęło sporo czasu. Super Express donosi, że Tomasz Lis czuje się już coraz lepiej – zawdzięcza to długiej rehabilitacji. I choć dziś jest zdrowy, to jednak co jakiś czas mówi o udarze – tak było i tym razem.

Tomasz Lis zrobił coś, czego nikt się po nim nie spodziewał. Dlaczego zdecydował się na takie posunięcie? Jak się okazało – z pobudek altruistycznych. „Może dzięki temu ktoś przeżyje” – wyjaśnia.

Tomasz Lis/ YouTube @Onet.pl
Tomasz Lis/ YouTube @Onet.pl

Dziennikarz co jakiś czas opowiadał o tym, jak wyglądał jego udar. Wspomina, że był to 10 grudnia 2019 roku, miał przeprowadzić wywiad z sędzią Juszczyszynem w Olsztynie.

Jak wspomina, udar, który wtedy przeżył, to „specyficzne doznanie”. Wyjaśnia, że nic nie boli, ale czuje się tak, jakby ciało oddzielało się od reszty. Dodał, że momentami „prawie był po drugiej stronie”.

Żeby edukować swoich fanów i informować ich o tym, czym jest udar, postanowił udostępnić pewien link. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że artykuł pochodzi… z Wiadomości TVP.

Tomasz Lis nie kryje się z chłodnymi odczuciami dotyczącymi Telewizji Polskiej, ale chęć doinformowania innych, a może i uratowania czyjegoś życia, okazała się silniejsza.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: LECH WAŁĘSA WYZNAŁ PRAWDĘ NA TEMAT SWOICH ZAROBKÓW. ILE NAPRAWDĘ PIENIĘDZY MA NA KONCIE BYŁY PREZYDENT? JEGO SYTUACJA NIE NAPAWA OPTYMIZMEM

O tym się mówi w Polsce: TRUDNO W TO UWIERZYĆ! SYN KRZYSZTOFA KRAWCZYKA POSTANOWIŁ PRZERWAĆ MILCZENIE I WYJAWIŁ BOLESNĄ PRAWDĘ. NIE MOŻE ZAPOMNIEĆ O PEWNYCH KWESTIACH

O tym się mówi na świecie: MAŁŻONKOWIE ZAINWESTOWALI NIEMAL WSZYSTKIE PIENIĄDZE W ZAKUP RUDERY. ZDJĘCIA NOWEGO DOMU ZAPIERAJĄ DECH W PIERSIACH. UDAŁA IM SIĘ WIELKA SZTUKA

Z życia gwiazd: O CO CHODZI Z PORUSZAJĄCYM WYZNANIEM PIASKA? ANDRZEJ PIASECZNY PRZEZ LATA BYŁ W ZWIĄZKU Z KOBIETĄ, A TAKŻE CAŁOWAŁ SIĘ Z ANNĄ PRZYBYLSKĄ