Program „Nasz nowy dom” to chętnie oglądany przez Polaków format. Jego bohaterami są potrzebujące pomocy osoby, które najczęściej mieszkają w skandalicznych warunkach.

Ekipa programu z Katarzyną Dowbor na czele podejmują się zadań trudnych, nieraz takich, które mogą wydawać się wręcz niemożliwe. Są prawdziwymi bohaterami – pomagają tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

„Nasz nowy dom”. Źródło: Youtube Polsat
„Nasz nowy dom”. Źródło: Youtube Polsat

Członek ekipy programu „Nasz nowy dom” wyznał prawdę

Portal o2 zauważa, że ekipę bez wahania można nazwać współczesnymi bohaterami. Ich zadaniem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym – i są w tym świetni. Jeden z członków zespołu „Nasz nowy dom” opowiedział co nieco o kulisach programu.

Podczas rozmowy Maciej Pertkiewicz, architekt, wyznał, jak to wygląda od kuchni. Przyznał, że często „ich” rodziny nie mają bieżącej wody, prądu czy kanalizacji. Ich domy są drogie w utrzymaniu, nie stać ich na doprowadzenie instalacji, żyją z dnia na dzień.

Architekt przyznaje, że uczestnicy często są traktowani przez państwo jako „niewidzialni”, a dopiero ekipa „Nasz nowy dom” próbuje negocjować np. z władzami gminy, by uczestnikom podpięto media.

„Nasz nowy dom”. Źródło: Youtube Hattori Hanzō
„Nasz nowy dom”. Źródło: Youtube Hattori Hanzō

Gdy dostają wyremontowane domy lub mieszkania, od razu czują ogromną ulgę i ponownie wstępuje w nich życie – to dawka ogromnej nadziei na normalność.

Maciej Pertkiewicz przypomina przypadek rodziny mieszkającej blisko Łukowa – matki i dwóch synów. Pan domu odszedł we śnie, a oni zostali sami. Gdy otrzymali pomoc w postaci remontu, ich życie całkiem się zmieniło. Mama znalazła pracę, a dzieci były szczęśliwe i nabrały sił do życia.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAK WYGLĄDAŁO ŻYCIE JOLANTY KWAŚNIEWSKIEJ PO WYPROWADZCE Z PAŁACU PREZYDENCKIEGO? MUSIAŁA KOMPLETNIE ZMIENIĆ STYL SWOJEGO ŻYCIA

O tym się mówi w Polsce: SZYMON HOŁOWNIA ZASZCZEPIŁ SIĘ PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI. Z UST ANDRZEJA DUDY PADŁY MOCNE SŁOWA. ZASKAKUJĄCA REAKCJA BYŁEGO KANDYDATA NA PREZYDENTA

O tym się mówi na świecie: WIADOMO, JAK WIELKI MAJĄTEK OTRZYMALI W SPADKU KSIĄŻĘ WILLIAM I HARRY. OKAZUJE SIĘ, ŻE KRÓLOWA MATKA PODZIELIŁA TĘ KWOTĘ NIERÓWNO. KTO OTRZYMAŁ WIĘCEJ

Z życia gwiazd: DANIEL MARTYNIUK ZACZYNA ŻYCIE NA NOWO? WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE. WŁAŚNIE OTRZYMAŁ OD RODZICÓW MOŻLIWOŚĆ PROWADZENIA SPOREGO BIZNESU