Najnowsze informacje dotyczące rodziny królewskiej mogą mocno zaskoczyć! Wiadomo, jak wielki majątek otrzymali w spadku po prababci książę William i Harry. Okazuje się, że Królowa Matka podzieliła tę kwotę nierówno! Kto otrzymał więcej pieniędzy? Internauci są mocno zdziwieni!

Królowa Matka, czyli matka obecnie rządzącej Wielką Brytanią Elżbiety II, przed swoją śmiercią, która miała miejsce w roku 2002 podzieliła swój majątek liczący około 70 milionów funtów.

Oczywistym jest fakt, że zdecydowana większość została przekazana córce, lecz w spadku między innymi zostali także uwzględnieni prawnukowie - książę William i Harry. Dla nich zostało przeznaczone aż 14 milionów funtów. Choć mogłoby się wydawać, że tę kwotę zapewne rządząca wówczas królowa podzieliła po równo, tak się nie stało! Jeden z braci otrzymał większy majątek - dlaczego?

Nierówny podział miał swoje podstawy – o czym mowa?

Okazuje się, że Królowa Matka przekazała 8 milionów funtów dla Harry’ego, a 6 milionów dla Williama. Ten niesprawiedliwy – na pierwszy rzut oka - podział tak naprawdę był bardzo dobrym i logicznym rozwiązaniem.

Królowa bardzo dobrze wiedziała, że książę William po objęciu tronu otrzyma zdecydowanie więcej majątku, jak liczne posiadłości. Harry zaś znajduje się dopiero na trzecim miejscu w kolejce do tronu – dlatego prababcia postanowiła przekazać mu większą sumę.

William, Harry/ screen yt