Media obiegła smutna wiadomość na temat śmierci jednego ze znanych muzyków. Zmarł on w wieku 77 lat. Znany był m.in. ze współpracy z Mirą Kubasińską oraz działalności artystycznej w dwóch rockowych zespołach, organizacji muzycznych wydarzeń i promocji rock’n’rolla.

Zmarł Piotr Miks

Portal Fakt opublikował przygnębiającą informację o śmierci muzyka. Piotr Miks miał 77 lat. Śmierć przyszła po niego nagle i zabrała go z tego świata.

Świeca, śmierć. Źródło: Youtube SlowTV Relax&Background
Świeca, śmierć. Źródło: Youtube SlowTV Relax&Background

Muzyk zaczynał swoją przygodę w 1962 roku, gdy wziął udział w Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie wraz z zespołem Chochoły. Dwa lata później pojawił się na II Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Piotr Miks współpracował z różnymi zespołami, m.in.: Bardowie, Tajfuny, Dylemat, Pesymiści czy Warszawskie Kuranty. On sam założył i stanął na czele grup Zielono-Czarni, a także Wehikuł Czasu.

W 1993 roku zaangażował się w organizację imprez rock’n’rollowych, zazwyczaj w stolicy. W 2003 roku przyczynił się do reaktywacji zespołu Dylemat. Miał na swoim koncie współpracę z Katarzyną Sobczyk czy Mirą Kubasińską oraz Ewą Skrzypek.

Piotr Miks. Źródło: Youtube Zbigniew Antoszewski
Piotr Miks. Źródło: Youtube Zbigniew Antoszewski

Doczekał się Złotego Krzyża Zasługi za swoje dokonania artystyczne w 2014 roku oraz, w 2018 roku, Brązowego Medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Ostatnie pożegnanie Piotra Miksa odbędzie się 30 grudnia o 12:30 w warszawskim kościele zesłania Ducha Świętego przy ul. Broniewskiego.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RAFAŁ TRZASKOWSKI WYSZEDŁ DO POLAKÓW ZE SMUTNYMI INFORMACJAMI. CHOROBA POKONAŁA WAŻNĄ POSTAĆ POLSKIEJ OPOZYCJI DEMOKRATYCZNEJ. CHODZI O POSŁA

O tym się mówi w Polsce: DONALD TUSK PRZEKAZAŁ NA AUKCJĘ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY COŚ WYJĄTKOWEGO. ZA ILE ZOSTANIE WYLICYTOWANY WAŻNY DLA POLITYKA PRZEDMIOT

O tym się mówi na świecie: NIEPOKOJĄCA SIŁA NATURY. W EUROPIE MOŻNA BYŁO ODCZUĆ JEDNE Z NAJSILNIEJSZYCH TRZĘSIEŃ ZIEMI WE WSPÓŁCZESNEJ HISTORII. CO WIADOMO W TEJ SPRAWIE

Z życia gwiazd: SPORE ZASKOCZENIE DLA WIELBICIELI „SPRAWY DLA REPORTERA”! ELŻBIETA JAWOROWICZ POKAZAŁA W PROGRAMIE TVP SWÓJ NIEZNANY TALENT. KTO BY SIĘ SPODZIEWAŁ