Tragiczne wieści we wtorek przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Rafał Trzaskowski. Poseł na Sejm II kadencji i znana postać środowiska opozycji w PRL zmarł w wieku zaledwie 64 lat. Przez wiele dni zmagał się z powikłaniami po przechorowaniu COVID-19. To dramatyczne wieści dla bliskich, przyjaciół i współpracowników, a także sympatyków legendy opozycji.

22 grudnia we wtorek wieczorem zmarł Wojciech Borowik. O śmierci opozycjonisty i byłego parlamentarzysty poinformował na swoim Twitterze prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

„Odszedł Wojciech Borowik. Człowiek prawy i odważny. W czasach PRL-u działał w antykomunistycznej opozycji, za co zapłacił internowaniem. W wolnej Polsce współtworzył Unię Pracy. Komandor Orderu Odrodzenia Polski” – napisał w sieci Rafał Trzaskowski, cytowany przez Pikio, dodając, że polityk przez wiele dni zmagał się z powikłaniami po COVID-19.

Rafał Trzaskowski wyszedł do Polaków ze smutnymi informacjami. Choroba pokonała ważną postać polskiej opozycji demokratycznej. Chodzi o posła

Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości przypomniała, że Wojciech Borowik był prezesem Stowarzyszenia Wolnego Słowa i jedna z ważnych postaci Polskiego Radia. Był członkiem rady programowej rozgłośni, prowadził także programie na antenie PR.

Wojciech Borowik urodził się 24 czerwca 1956 roku w Warszawie. Skończył Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiadał uprawnienia brokera ubezpieczeniowego.

W czasach PRL był działaczem opozycyjnym i współpracował z ważnym Komitetem Obrony Robotników, a później pracował dla NSZZ "Solidarność" i w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. W 1981 roku został internowany na sześć miesięcy, później współpracował z niezależną prasą.

Po upadku komunizmu został zastępcą dyrektora biura Komitetu Obywatelskiego, a także działał w Ruchu Demokratyczno-Społecznym i Ruchu Obywatelskim Akcji Demokratycznej. Był także sekretarzem koła parlamentarnego Solidarności Pracy.

Warto zauważyć, że był jednym z założycieli Unii Pracy i właśnie z ramienia tej partii został się posłem Sejmu II kadencji. Później kandydował z ramienia SLD.

Od prezydenta Lecha Kaczyńskiego otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, a pięć lat temu został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.

Jak informował portal "Życie": POWAŻNE OSTRZEŻENIE DLA MILIONÓW POLAKÓW. TRZEBA WYJĄTKOWO UWAŻAĆ NA NASZE PIENIĄDZE PO OTRZYMANIU TEGO SMS-A. OSZUŚCI POLUJĄ PRZED ŚWIĘTAMI

Przypomnij sobie: CZY CZĘŚĆ EMERYTÓW STRACI 500 PLUS DLA SENIORA? WSZYSTKO PRZEZ ZAPOWIADANĄ NA MARZEC 2021 WALORYZACJĘ. WAŻNE INFORMACJE DLA NAJSTARSZYCH POLAKÓW

Portal "Życie" pisał również: POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI W SEGREGACJI ŚMIECI. POLACY MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA ZMIANY. MINISTERSTWO ZAPOWIADA WEJŚCIE PRZEPISÓW W ŻYCIE W 2021 ROKU

Pisaliśmy również o: NAJNOWSZE DONIESIENIA MEDIÓW O SZCZEPIONCE. PREPARAT MA TRAFIĆ NA RYNEK JUŻ WKRÓTCE. KIEDY RUSZĄ SZCZEPIENIA? ZNANE SĄ JUŻ SZCZEGÓŁY PROGRAM SZCZEPIEŃ