Wiadomości tekstowe od firmy InPost tuż przed świętami Bożego Narodzenia to absolutnie nic dziwnego. Właśnie na tym bazują oszuści, którzy wprowadzają celowo w błąd osoby oczekujące na paczkę od kuriera lub do paczkomatu. Mowa w tym przypadku o SMS-ach z prośbą o dopłatę do paczki. To oszustwo i sprytna próba wyłudzenia pieniędzy od niczego nieświadomych klientów firmy.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia zatem oszuści postanowili wrócić do starych i sprawdzonych metod działania, licząc na to, że w ferworze przygotowań i zakupów prezentów online nie połapiemy się i padniemy ofiarą pułapki. Warto być czujnym.

Oszuści podają się za InPost i wyłudzają pieniądze za pomocą fałszywych SMS-ów. Pomyłka może nas słono kosztować!

„Twoje zamówienie trafiło do naszego magazyny z powodu przekroczenia wymiaru opakowania. Prosimy wysłać 1,19 zł [pisownia oryginalna]” – taki komunikat cytowany przez Biznes Info można przeczytać w fałszywej wiadomości od oszustów, która ma być nadana przez InPost.

W SMS-ie zawarty jest link, rzekomo odnoszący do portalu z płatnościami. Faktycznie jest to odnośnik do fałszywego oprogramowania, które instaluje się na naszym telefonie bez naszej wiedzy.

Firma InPost skierowała do swoich klientów komunikaty, w których ostrzega przed otwieraniem felernego linka. Można je znaleźć nie tylko na stronie internetowej firmy kurierskiej, ale i w mediach społecznościowych.

Zastosowana przez oszustów metoda to tzw. phishing. Cyberprzestepcy nie cofną się przed niczym, ale InPost przekonuje, że oni sami nigdy nie wysyłają SMS-ów z powiadomieniem o przekroczeniu wielkości paczki.

Jak rozpoznać, że to oszustwo? Warto zwrócić uwagę na błędy ortograficzne, językowe, brak polskich znaków. Jeśli wydaje się nam, że otrzymany SMS może być podejrzany to najlepiej go usunąć i skontaktować się z InPostem.

Jak informował portal "Życie": TO DWA LATA, ODKĄD NIE MA Z NAMI WAŻNEJ KOBIETY TELEWIZJI POLSKIEJ. CHOĆ BYŁA SZEFOWĄ REDAKCJI TVP TO ZNANA BYŁA PRZEZ ZWIĄZEK Z DANIELEM OLBRYCHSKIM

Przypomnij sobie: MŁODA KOBIETA BYŁA O KROK OD PODJĘCIA NAJTRUDNIEJSZEJ DECYZJI W SWOIM ŻYCIU. W OSTATNIEJ CHWILI POSTANOWIŁA JEDNAK BYĆ MAMĄ DLA SWOJEJ CÓRECZKI

Portal "Życie" pisał również: TRZY LATA PO ODEJŚCIU BABCI OTRZYMALI WIADOMOŚĆ Z ZAŚWIATÓW. TREŚĆ KOMUNIKATU WYWOŁUJE CIARKI NA PLECACH. PRAWDA OKAZAŁA SIĘ PORUSZAJĄCA

Pisaliśmy również o: KRZYSZTOF JACKOWSKI ZDRADZIŁ PORUSZAJĄCĄ WIZJĘ DOTYCZĄCĄ 2021 ROKU. CZY JEGO PRZEPOWIEDNIA SIĘ SPRAWDZI? MÓWIŁ O PREZYDENTURZE! PORAŻAJĄCE SŁOWA