Jak przypomina serwis Plejada, minęły już dwa lata od śmierci jednej z najbardziej cenionych dziennikarek w Polsce i szefowej redakcji Telewizji Polskiej. Zuzanna Łapicka miała bardzo barwne życie, a jej odejście było szokiem do środowiska medialnego i polskiego show-biznesu.

Choć nie była aktorką, ani reżyserką to stanowiła duszę polskiego środowiska artystycznego. Stało się tak za sprawą znanego ojca, aktora Andrzeja Łapickiego i byłego męża, Daniela Olbrychskiego.

Choć w dość luźny i otwarty sposób podchodziła do zdrad znanego aktora to gdy kochanka zaszła z nim ciążę postanowiła rozwieźć się z gwiazdorem kina. Miała zaledwie 64 lata w chwili śmierci.

To już dwa lata, odkąd nie ma na świecie jednej z największych kobiet Telewizji Polskiej. Choć była szefową redakcji TVP to znana była przez związek z Danielem Olbrychskim

Przez lata Zuzanna Łapicka prowadziła bogatą karierę zawodową, wpierw działając jako kierownik literacki w teatrze, a później będąc szefową wielu redakcji w Telewizji Polskiej.

Zuzanna Łapicka prowadziła bardzo bogate życie towarzyskie i była osobą, którą „znała wszystkich” w branży rozrywkowej. Właśnie to stało się kanwą książki „Dodaj do znajomych”, która napisała przed śmiercią, przedstawiając intrygujące kulisy życia artystów PRL i wolnej Polski.

Jej związek z Danielem Olbrychskim nie należał do łatwych i choć wybaczała mu liczne zdrady to, gdy w ciążę zaszła z nim aktorka Barbara Sukova powiedziała dość i rozwiodła się z aktorem w 1988 roku.

„Jako pierwsza od pokoleń w naszej rodzinie przerwałam sztafetę kobiet zbyt tolerancyjnych. Czułam, że rozwodzę się za siebie, za mamę, za babcię i za prababcię. I to dodało mi siły” – wyznała później w wywiadzie dla magazynu Viva!

Była absolwentką filologii romańskiej, chciała pracować w kulturze. Pełniła funkcję kierownika literackiego teatru "Rampa", a przez kolejne lata pracowała dla Telewizji Polskiej jako kierownik rozmaitych redakcji.

Zuzanna Łapicka/Youtube @Wydawnictwo Agora
Zuzanna Łapicka/Youtube @Wydawnictwo Agora
Zuzanna Łapicka/Youtube @Wydawnictwo Agora

Jak informował portal "Życie": WYPOWIEDŹ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO PONOWNIE ZASKOCZYŁA. TYM RAZEM PREZES PARTII RZĄDZĄCEJ WYPOWIEDZIAŁ SIĘ O PREMIERZE MATEUSZU MORAWIECKIM

Przypomnij sobie: ZASKAKUJĄCE WYZNANIE PIOTRA KRAJEWSKIEGO. PODCZAS SWOICH OSTATNICH DNI ZAŻYCZYŁ SOBIE COŚ, CZEGO KOMPLETNIE NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. O CZYM MOWA

Portal "Życie" pisał również: ZATRWAŻAJĄCA SYTUACJA W JEDNYM Z WARSZAWSKICH SZPITALI. KOBIETA PODEJRZEWAŁA ZAWAŁ, A MEDYCY POTRAKTOWALI JĄ W NIEPRAWDOPODOBNY SPOSÓB. O CO CHODZI

Pisaliśmy również o: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH OSÓB WIERZĄCYCH. BYĆ MOŻE ZMIENI SIĘ SPOSÓB UDZIELANIA SAKRAMENTU SPOWIEDZI. JAK ZATEM BĘDZIE TERAZ WYGLĄDAĆ