Uwaga! Niezwykle ważna i zaskakująca wiadomość dla wszystkich osób wierzących. Być może już niebawem diametralnie zmieni się sposób udzielania sakramentu spowiedzi. Jak zatem będzie teraz wyglądać? Koniecznie przeczytaj!

Jak wiadomo, każdy katolik doskonale wie, że spowiedź należy do ważnego sakramentu, którego należy dokonywać przynajmniej kilka razy w roku.

Niestety, czasy w jakich przyszło nam żyć, a więc panujące wszędzie obostrzenia i nakaz zachowania odpowiedniego dystansu od drugiego człowieka mocno wpłynęły na obecność wiernych w Kościołach i sakrament spowiedzi.

Nic dziwnego, ponieważ podczas mszy świętych zazwyczaj wierni znajdowali się w bliskiej odległości od siebie, a spowiedź również polega na rozmowie z duchownym z bliska.

Ostatnio wymyślono jednak nowy sposób spowiedzi – jaki?

Spowiedź przez telefon?

Tak, to prawda! Teolodzy z USA ostatnio poinformowali, że rozmyślają nad wprowadzeniem tego typu formy spowiedzi w czasach pandemii, jeżeli tylko Watykan się zgodzi.

Powiedzieli także, że dzisiejsza technologia nie stanowi w tym przypadku żadnych barier, więc ten pomysł mógłby się udać. Czy chcielibyście spowiadać się przez telefon?

Kościół/ screen youtube
Kościół/ screen youtube
Kościół/ screen youtube