Ważna informacja dla wszystkich posiadaczy wyjątkowej rośliny, która jest charakterystyczna podczas świąt, czyli Gwiazdy Betlejemskiej. Specjaliści radzą, jak o nią dbać! Koniecznie przeczytaj!

Najbardziej wyczekiwany czas w całym roku już niebawem! Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało już tylko dwanaście dni, a miłośnicy tego wyjątkowego czasu tylko czekają z niecierpliwością i zastanawiają się, czy w tym roku w tych dniach będzie biało, czy też nie?

Wraz ze świętami w niemalże każdym domu pojawia się charakterystyczny, czerwony kwiat o potocznej nazwie Gwiazda Betlejemska. Kto jednak miał go chociaż raz, wie jak bardzo delikatna jest to roślina... Jak zatem o nią dbać?

Specjaliści radzą!

Kwiat ten, który profesjonalnie nosi nazwę Poinsecji jest rośliną niezwykle delikatną - nie lubi zarówno zbyt wysokich temperatur, jak i zbyt niskich.

Ponadto, nie można przesadzić z podlewaniem jej, ponieważ najlepiej, jeżeli ziemia jest tylko lekko wilgotna.

Osoby, które nie kupują gotowych kwiatów, które już zakwitnęły, lecz dopiero na to czekają, powinny wiedzieć, że poinsecja nie potrzebuje długiego czasu, aby zakwitnąć. Wystarczy jej zaledwie dwanaście godzin! Chcąc jednak przyspieszyć ten proces warto przykryć ją kartonem na ten czas.

Gwiazda Betlejemska/ screen youtube
Gwiazda Betlejemska/ screen youtube
Gwiazda Betlejemska/ screen youtube

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: STOŁECZNY RATUSZ ZAPRASZA WARSZAWIAKÓW DO WSPÓLNEGO KOLĘDOWANIA. GRAFIKA PROMUJĄCA WYDARZENIE WZBUDZIŁA JEDNAK OGROMNE KONTROWERSJE I WYWOŁAŁA BURZĘ W SIECI