Nieprawdopodobne informacje prosto z Warszawy. Stołeczny ratusz zaprasza Warszawiaków do wspólnego kolędowania. Opublikował specjalne wydarzenie na Facebooku, lecz grafika promująca akcję wzbudziła ogromne kontrowersje i wywołała burzę w sieci – o co chodzi?

Jak donosi portal Wawalove, w Warszawie co roku odbywa się wspólne śpiewanie kolęd. W tym roku, pomimo pandemii władze miasta postanowiły kontynuować tradycję, a o wydarzeniu stołeczny ratusz poinformował za pośrednictwem Facebooka.

Plakat wywołał oburzenie!

Grafik wykonujący grafikę promującą wydarzenie postawił na prostotę. Okazuje się, że nie spodobała się mieszkańcom Warszawy. Co takiego przedstawia?

Na plakacie znajduje się rodzina z dwójką dzieci i psem. Tym, co najbardziej zwraca uwagę jest brak twarzy u owych postaci oraz żadnych symboli świątecznych. Ponadto, internauci stwierdzili, że chłopiec pokazuje... dwa środkowe palce.

- Ależ bije świętami od tej grafiki. Ani szopki, ani żłóbka, ani choinki chociażby. Ludzie bez twarzy dają -10 do klimatu świąt... i jeszcze te środkowe palce u młodego. - napisał jeden z Internautów.