Najnowsze informacje o zmarłym przed kilku dni projektancie mody, Piotrze Krajewskim. Artysta podczas swoich ostatnich dni zażyczył sobie coś, czego kompletnie nikt się nie spodziewał. O czym mowa?

Jak niedawno pisaliśmy, 12 grudnia 2020 roku odszedł jeden z najbardziej uznanych i najwybitniejszych projektantów mody, Piotr Krajewski. Był on ceniony nie tylko za swoją twórczość, lecz także otwartość i bezpośredniość - mężczyzna często publicznie wygłaszał swoje poglądy.

Piotr Krajewski należał do grona wysoce cenionych i szanowanych osobistości polskiego show – biznesu. Pochodzący z Trójmiasta artysta był uwielbianym przez gwiazdy projektantem mody, a jego kreacje często były noszone przez celebrytów.

Zmarł 12 grudnia 2020 roku w wieku 64 lat po długiej walce z chorobą nowotworową.

Ostatnie życzenie zaskoczyło wszystkich

Piotr Krajewski wiedział, że nie pozostało mu zbyt wiele życia, dlatego do swojej śmierci przygotowywał się miesiącami. Zażyczył sobie, aby jego ceremonia pożegnalna była pewnego rodzaju ostatnim performancem.

Poprosił, aby był pochowany nago, owinięty tylko materiałem, jak Jezus. Mimo takiej prośby mężczyzna chciał, aby pogrzeb był w pełni świecki, bez udziału kapłana.

- Piotr przed śmiercią powiedział nam, że jeśli zobaczy na swoim pogrzebie księdza, to będzie nas straszył - mówi osoba bliska projektantowi.