Okazuje się, że już od nowego roku zacznie się nabór wniosków do nowego programu, jaki przygotował rząd. Szykują się spore niespodzianki dla seniorów. Nowy program Aktywni Plus to projekt rządu sporządzony dla seniorów, a działania w tym zakresie rozpisano na lata 2021-2025. Co roku państwo ma wydać na ten cel 20 milionów złotych z budżetu. Jaki jest cel programu?

Program Aktywni Plus ma służyć – jak sama nazwa wskazuje – aktywizacji osób starszych, by miały możliwość brania udziału we wszelkich aspektach i dziedzinach życia społecznego. W ten sposób rząd chce zapobiegać wykluczenia społecznemu wśród najstarszych Polaków.

Już wkrótce rusza program Aktywni Plus. Wszystko to z myślą o seniorach

„Zależy nam na tym, żeby osoby starsze były jak najdłużej aktywne, rozwijały swoje kompetencje i zainteresowania w jesieni życia, a proces starzenia się społeczeństwa traktowany był jako wyzwanie i szansa na rozwój, a nie jego zagrożenie” - powiedziała minister Marlena Maląg w rządowym komunikacie na temat programu Aktywni Plus, cytowana przez Biznes Info.

Dzięki rządowemu wsparciu, organizacje pozarządowe i wiele uprawnionych podmiotów zyska szansę na uzyskanie środków na rzecz dofinansowania projektów senioralnych. Rozpiętość subwencji to od 25 do 250 tysięcy złotych.

Program Aktywni Plus przewiduje wsparcie dla czterech aspektów życia. Pierwszy z nich to aktywność społeczna, w tym nie tylko organizowani form spędzania wolnego czasu, ale i aktywizacji na rynku pracy dla osób chętnych.

Kolejny obszar to partycypacja społeczna, która ma ważne znaczenie dla samoorganizowania się środowisk osób starszych czy też wzmacnianie głosu seniorów w decydowaniu o warunkach życia Polaków.

Trzeci obszar to cyfryzacja i zapobieganie wykluczeniu technologicznemu. Ostatni cel programu to wzmacnianie relacji między pokoleniami i tworzenie pozytywnego wizerunku seniorów, w tym zwiększanie ch bezpieczeństwa.

Seniorzy/Youtube @Portal wPolityce
Seniorzy/Youtube @Portal wPolityce
Seniorzy/Youtube @Portal wPolityce

Jak informował portal "Życie": SENIORZY MUSZĄ SPODZIEWAĆ SIĘ ZMIAN W ŚWIADCZENIACH. ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ZAMIERZA ZAOSZCZĘDZIĆ MILIONY ZŁOTYCH? MA NA TO SPOSÓB

Przypomnij sobie: ZE SKLEPÓW ZNIKA POPULARNY GADŻET KUCHENNY. GIS PRZESTRZEGA PRZED JEGO UŻYWANIEM. OKAZAŁO SIĘ, ŻE JEGO UŻYWANIE STWARZA RYZYKO DLA ZDROWIA

Portal "Życie" pisał również: NOWA PRZEPOWIEDNIA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO ZADZIWIA! ZDANIEM JASNOWIDZA NADCHODZĄCY ROK PRZYNIESIE NIESPOTYKANE SYTUACJE. ZACZNIE SIĘ W MARCU

Pisaliśmy również o: NOWE WIEŚCI DLA ABONAMENTÓW SIECI TELEFONICZNYCH. W ŻYCIE WCHODZĄ DUŻE ZMIANY W ABONAMENCIE. WIELE OSÓB ZYSKA MOŻLIWOŚĆ OBNIŻENIA RACHUNKÓW ZA TELEFON