Okazuje się, że segregacja odpadów według nowych zasad zostanie wdrożona już w 2021 roku. Co to oznacza? Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Klimatu i Środowiska, ma nastąpić powrót do trzech pojemników do segregacji (obecnie trzeba mieć aż pięć różnych koszy), jednak nie będzie to dotyczyć wszystkich i nie zajdzie wszędzie. O co chodzi?

Niestety, segregacja śmieci w Polsce wielu osobom potrafi sprawić nie lada problemy, szczególnie, gdy nie do końca wiadomo, gdzie w danej gminie do jakiego kosza należy wyrzucić dane odpadki – szczególnie, gdy składa się z kilku materiałów. Bardzo możliwe, że zasad segregacji odpadów trzeba będzie się uczyć od nowa już w przyszłym roku.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska dąży do zmian w przepisach. Nowelizacja ustawy zakłada bowiem wyrzucanie śmieci nie do pięciu, jak obecnie, a do trzech pojemników.

Trzy zamiast pięciu pojemników na odpady segregowane? To pomysł zmian resortu klimatu. Jednak nie dotknie to wszystkich

Aby jednak uzyskać możliwość zmniejszenia liczby pojemników do segregacji trzeba będzie zyskać pozwolenie ministerstwa. Do projektu zmian w przepisach dotarli dziennikarz „Rzeczpospolitej”, przytaczani przez Radio Zet.

Gminy, które będą chciał skorzystać z tego rozwiązania będą musiały skierować się do resortu i uzyskać właściwe pozwolenie.

Jak informuje również Radio Zet, ministerstwo ma zamiar również wprowadzić inne rozwiązanie dotyczące segregacji, w tym indywidualne rozliczanie mieszkańców w blokach. W jaki sposób? Mówi się o specjalnych indywidualnych naklejkach z kodami, które mieszkańcy musieliby naklejać na swoje worki. W ten sposób odgraniczono by osoby, które nie stosują się do zasad segregacji.

W zapisach projektu nowelizacji ustawy pojawił się też pomysł podwyższenia cen wywozu odpadów z nieruchomości, które nie są zamieszkane.

Jak informował portal "Życie": TO DWA LATA, ODKĄD NIE MA Z NAMI WAŻNEJ KOBIETY TELEWIZJI POLSKIEJ. CHOĆ BYŁA SZEFOWĄ REDAKCJI TVP TO ZNANA BYŁA PRZEZ ZWIĄZEK Z DANIELEM OLBRYCHSKIM

Przypomnij sobie: MŁODA KOBIETA BYŁA O KROK OD PODJĘCIA NAJTRUDNIEJSZEJ DECYZJI W SWOIM ŻYCIU. W OSTATNIEJ CHWILI POSTANOWIŁA JEDNAK BYĆ MAMĄ DLA SWOJEJ CÓRECZKI

Portal "Życie" pisał również: TRZY LATA PO ODEJŚCIU BABCI OTRZYMALI WIADOMOŚĆ Z ZAŚWIATÓW. TREŚĆ KOMUNIKATU WYWOŁUJE CIARKI NA PLECACH. PRAWDA OKAZAŁA SIĘ PORUSZAJĄCA

Pisaliśmy również o: KRZYSZTOF JACKOWSKI ZDRADZIŁ PORUSZAJĄCĄ WIZJĘ DOTYCZĄCĄ 2021 ROKU. CZY JEGO PRZEPOWIEDNIA SIĘ SPRAWDZI? MÓWIŁ O PREZYDENTURZE! PORAŻAJĄCE SŁOWA