Wielu seniorów pobierających obecnie świadczenie 500 Plus dla seniorów niezdolnych do samodzielnej egzystencji obawia się, że po marcowej waloryzacji utraci swoje dodatkowe świadczenia. Mowa tu również o wielu dodatkach do emerytury. Jak informuje jednak „Super Express” nie ma się czego obawiać, gdyż rząd miał zadbać o to, aby seniorzy nie zostali ze stratami finansowymi. O co chodzi?

Okazuje się, że Rada Ministrów przyjęła już projekt nowelizacji ustawy o rentach i emeryturach, w której zapisach istnieją zasady waloryzacji świadczeń emerytalnych i rentowych od marca 2021 roku. Na mocy nowych przepisów emerytury mają wzrosnąć w oparciu o wskaźnik na poziomie 3,84 proc. Najniższe świadczenie ma wzrosnąć z 1200 złotych do 1250 złotych.

Co z 500 Plus dla niesamodzielnych seniorów po waloryzacji emerytur? Seniorzy obawiają się utraty dodatku. Rząd zapewnia, że nic takiego się nie stanie

Niestety, każda podwyżka świadczeń dla najstarszych Polaków ma bezpośredni wpływ na możliwość utraty części zasiłków, w których obowiązuje próg dochodowy przy składaniu wniosku o ich otrzymanie. Ma to miejsce w przypadku dość popularnego 500 Plus dla seniorów niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Mogą się o nie starać osoby obłożnie chore, korzystające z pomocy rodziny, sąsiadów i innych bliskich osób. To świadczenie trafia do osób, które mają miesięczny dochód niższy niż 1700 złotych. Tu obowiązuje metoda „złotówka za złotówkę”. Pełne 500 złotych otrzymuje osoba ze świadczeniem 1200 złotych.

Jednak seniorzy obawiają się, że po waloryzacji stracą albo cały dodatek 500 Plus, albo jego część. Rząd uspokaja i wyjaśnia, że wraz z waloryzacją w życie wchodzi również nowy próg dochodowy w postaci 1750 złotych.

Jak informował portal "Życie": JAROSŁAW KACZYŃSKI PODJĄŁ OSTATECZNĄ DECYZJĘ. OGŁOSIŁ, ŻE TO DEFINITYWNY KONIEC. CO PLANUJE PREZES PIS? WIELE OSÓB BĘDZIE ROZCZAROWANYCH JEGO POSTAWĄ

Przypomnij sobie: MIŁOŚĆ DANUTY I LECHA WAŁĘSÓW PRZEŻYWA RENESANS? PORUSZAJĄCE DONIESIENIA JEDNEGO Z DZIENNIKÓW. GORĄCE ZAPEWNIENIE LEGENDY „SOLIDARNOŚCI”

Portal "Życie" pisał również: JUŻ W GRUDNIU POJAWI SIĘ POWAŻNA ZMIANA W SPRAWIE GODZIN DLA SENIORÓW. NAJSTARSI POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI. NOWOŚĆ JUŻ W NAJBLIŻSZY CZWARTEK

Pisaliśmy również o: JEST NOWA DECYZJA POLSKICH WŁADZ, KTÓRA WPŁYNIE NA PODRÓŻE POLAKÓW. WSZYSTKO W TROSCE O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO OBYWATELI. ZMIANA OD WTORKU