Jak informuje serwis Pikio, już w czwartek, w Wigilię w życie wejdą zmiany dotyczące godzin dla seniorów. W tym dniu nie będą one obowiązywać. Dlaczego?

Wszystko po to, aby ułatwić wszystkim Polakom możliwość zrobienia zakupów 24 grudnia. Większość sklepów będzie bowiem czynna maksymalnie do godziny 14.

Jak zostało zapisane w najnowszym rozporządzeniu związanym z pandemią, godziny dla seniorów w Wigilię Bożego Narodzenia nie będą obowiązywać. Skąd taka decyzja polskich władz? Stało się tak dlatego, że godziny otwarcia znacznej większości sklepów w tym dniu są znacznie skrócone.

Nowości w kwestii godzin dla seniorów w Wigilię. W życie wejdą nowe zasady w rozporządzeniu antycovidowym

Od wielu tygodni – zgodnie z rozporządzeniem rządu i Ministerstwa Zdrowia – w Polsce obowiązują godziny dla seniorów. Oficjalnie od godziny 10 do 12 w tygodniu roboczym zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach, aptekach i wielu innych punktach handlowych i usługowych mogą robić wyłącznie osoby po 60 roku życia.

Choć ta decyzja wiąże się do dziś z dużymi kontrowersjami, bo wiele osób przekonuje, że seniorzy wcale nie korzystają z przysługującego im przywileju, a przez to osoby młodsze mają problem ze zrobieniem zakupów to rząd nie zamierza najwyraźniej wycofać się z tego pomysłu. Jednak chwilowo w tej kwestii zajdą zmiany.

Jak wynika z najnowszego rządowego rozporządzenia, w czwartek 24 grudnia, czyli w Wigilię zakupy będą mogli zrobić wszyscy Polacy, niezależnie od wieku. Dzieje się tak dlatego, że większość placówek handlowych będzie działać do godziny 14.

Gdyby zatem utrzymano godziny dla seniorów w tym dniu byłby to spory problem dla sklepów ze względu na przeciążenie kolejkami, co miałoby wpływ na zwiększenie ryzyko epidemiologicznego.

Zakupy/Youtube @GMA
Zakupy/Youtube @GMA
Zakupy/Youtube @GMA

Jak informował portal "Życie": WYPOWIEDŹ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO PONOWNIE ZASKOCZYŁA. TYM RAZEM PREZES PARTII RZĄDZĄCEJ WYPOWIEDZIAŁ SIĘ O PREMIERZE MATEUSZU MORAWIECKIM

Przypomnij sobie: ZASKAKUJĄCE WYZNANIE PIOTRA KRAJEWSKIEGO. PODCZAS SWOICH OSTATNICH DNI ZAŻYCZYŁ SOBIE COŚ, CZEGO KOMPLETNIE NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. O CZYM MOWA

Portal "Życie" pisał również: ZATRWAŻAJĄCA SYTUACJA W JEDNYM Z WARSZAWSKICH SZPITALI. KOBIETA PODEJRZEWAŁA ZAWAŁ, A MEDYCY POTRAKTOWALI JĄ W NIEPRAWDOPODOBNY SPOSÓB. O CO CHODZI

Pisaliśmy również o: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH OSÓB WIERZĄCYCH. BYĆ MOŻE ZMIENI SIĘ SPOSÓB UDZIELANIA SAKRAMENTU SPOWIEDZI. JAK ZATEM BĘDZIE TERAZ WYGLĄDAĆ