Marta Manowska to prezenterka, która zdobyła ogromną sympatię widzów TVP. 36-letnia prowadząca programu „Rolnik szuka żony” jest jedną z gwiazd Telewizji Polskiej.

W związku z ostatnimi protestami kobiet przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego z 22 października coraz więcej osób zabiera głos w tej sprawie. Marta Manowska także postanowiła pokusić się o komentarz. Co powiedziała?

Marta Manowska o protestach

Warto przypomnieć, o co tak naprawdę chodzi – mowa o orzeczeniu TK związanym z aborcją eugeniczną.

Marta Manowska. Źródło: instagram.com
Marta Manowska. Źródło: instagram.com
Marta Manowska. Źródło: instagram.com

Gdy orzeczenie zostanie opublikowane, kobiety i osoby transpłciowe będą zmuszone do rodzenia dzieci już nie tylko zdrowych, lecz także np. chorych czy zdeformowanych, a także tych, które urodzą się martwe lub przeżyją tylko krótkie godziny czy dni w prawdziwym cierpieniu.

Większość Polaków sądziła, że gwiazdy TVP opowiedzą się przeciwko strajkom lub nie zabiorą głosu, bojąc się o pracę w stronniczej telewizji. Jednak coraz więcej z nich się wyłamuje.

Jak zauważa WP, swoje wypowiedzi opublikowali m.in. Kasia Cichopek, Małgorzata Kożuchowska czy Maciej Musiał. Teraz zrobiła to także Marta Manowska.

Marta Manowska/screen Instagram
Marta Manowska/screen Instagram
Marta Manowska/screen Instagram

„Wszyscy wiemy, że to sprawa szersza, światopoglądowa. Czy wierzę w ewolucję czy w Boga, w racjonalizm i naukę, wyznaję wiarę i duchowość. Jestem człowiekiem. Mam sumienie. To ono jest sumą MOICH wyborów. Przez nie filtruję swiat i innych ludzi. MOJE SUMIENIE. MÓJ WYBÓR” – napisała.

Fani pochwalili Martę Manowską za ten komentarz. „Chyba w tvpis pomału zaczyna się dobra zmiana” – zauważył jeden z internautów.

To też może cię zainteresować: GDAŃSK: GZDIZ PRZYPOMINA O ŁATWYM SPOSOBIE NA ZNALEZIENIE MIEJSCA OSTATNIEGO SPOCZYNKU BLISKICH. WYSTARCZY SKORZYSTAĆ Z WYSZUKIWARKI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RATOWNIK MEDYCZNY OPUBLIKOWAŁ ZDJĘCIE, KTÓRE WYWOŁAŁO POWSZECHNE OBURZENIE. TAKIE RZECZY DZIEJĄ SIĘ W SZPITALACH W PANDEMII, NIE DO ZAAKCEPTOWANIA

O tym się mówi w Polsce: CZY RZĄD ZNA JUŻ DOKŁADNĄ DATĘ POWROTU UCZNIÓW DO SZKÓŁ? KIEDY SKOŃCZY SIĘ ZDALNE NAUCZANIE I KTÓRE KLASY PIERWSZE ZASIĄDĄ W SZKOLNYCH ŁAWKACH

O tym się mówi na świecie: WATYKAN WYDAŁ OFICJALNE OŚWIADCZENIE W SPRAWIE BOŻEGO NARODZENIA. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: KAROL STRASBURGER MA POWAŻNE OBAWY O PRZYSZŁOŚĆ CÓRKI I ŻONY. PODZIELIŁ SIĘ NIMI W SZCZERYM WPISIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH