Jak podaje portal "Super Express", Karol Strasburger dołączył do grona osób niezadowolonych z wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Prowadzący "Familiadę", który od roku jest dumnym i szczęśliwym tatą małej Laury, po prostu nie mógł przejść obok tej sprawy obojętnie. Co powiedział?

Karol Strasburger o wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Od tygodnia przez kraj przetacza się fala protestów po kontrowersyjnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja z powodu ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Swój sprzeciw wyraziło wiele gwiazd, dziennikarek i dziennikarzy, aktorek i aktorów oraz miliony Polek i Polaków. Do tego grona niezadowolonych dołączył również Karol Strasburger.

Prowadzący "Familiadę" zamieścił bardzo osobisty wpis w mediach społecznościowych, w którym wspomina o tym, że sam doskonale wie, jakie obawy w przyszłych rodzicach budzą badania prenatalne i ich wyniki. Aktor przyznał, że sam nie mógł spać zadając sobie pytanie "A co zrobisz, jeśli usłyszysz złą diagnozę?".

Strasburger przyznał, że wierzy w Boga i zaapelował, żeby nie uzurpować sobie boskiego prawa do wolnej woli, którą Bóg dał każdemu z nas. "Nie wchodźmy w Jego kompetencje, nie oceniajmy wyborów matek i ojców, którym nie dane było/będzie zostać rodzicem zdrowego dziecka. Kochajmy, szanujmy i chrońmy nasze kobiety, panowie. Uznajmy ich moralność jako osobiste prawo" - czytamy we wpisie Karola Strasburgera.

Aktor przyznał, że staje w obronie praw swojej żony i malutkiej córeczki Laury.

Reakcje na wpis Karola Strasburgera

Pod wpisem Karola Strasburgera pojawiło się wiele komentarzy, także tych, w których jego fani obawiają się, że prowadzący "Familiadę" może stracić pracę w TVP. Co na to sam Karol Strasburger?

YouTube

"Przeżyłem kilku prezesów i różne nastroje polityczne. Jestem wolnym, myślącym samodzielnie, niezależnym od nikogo człowiekiem – nie da się mi nakazać tego, co mam myśleć, i ja tego także nie robię w drugą stronę" - zapewnił Karol Strasburger.

Podzielacie opinię Karola Strasburgera?

To też może cię zainteresować: Premier Mateusz Morawiecki postanowił przerwać milczenie. Polacy spodziewali się jednak innego komentarza ze strony polityka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Coroczny Marsz Niepodległości już niebawem. Czy w tym roku się odbędzie? Oficjalne stanowisko Rafała Trzaskowskiego w tej sprawie

O tym się mówi: Ratownik medyczny opublikował zdjęcie, które wywołało powszechne oburzenie. Takie rzeczy dzieją się w szpitalach w pandemii, nie do zaakceptowania