Jeden z ratowników medycznych w Polsce postanowił pokazać społeczeństwu, jak od środka wygląda walka z pandemią COVID-19. Wszyscy jesteśmy świadomi tego, w jak trudnej sytuacji znaleźli się lekarze i personel medyczny w Polsce – pracują w pocie czoła, nierzadko biorąc darmowe nadgodziny, a to wszystko w drodze o pacjenta.

Jednak sami zderzają się z błędami systemu, a w szpitalach niejednokrotnie brakuje podstawowych środków ochrony osobistej czy właściwych zabezpieczeń. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna, a to, co pokazał ratownik medyczny woła o pomstę do nieba.

Ratownik medyczny opublikował w Internecie zdjęcie, które wywołało powszechne oburzenie. Takie rzeczy dzieją się w szpitalach w dobie pandemii, nie do zaakceptowania

Paweł Oskwarek, ratownik medyczny postanowiła w rozmowie z Wirtualną Polską powiedzieć wprost, jak wygląda sytuacja w szpitalach w całej Polsce, pokazując na dowód druzgocące zdjęcie. Pracownik medyczny udowodnił, ze personel nie ma czasu na odpoczynek, sen, posiłek. W opinii mężczyzny ochrona zdrowia w Polsce p[przestała istnieć.

„Moim zdaniem system już upadł. Patrząc na to, jak długo musimy czekać, by oddać pacjenta do szpitala, jak długo musimy w ogóle szukać wolnego miejsca, obserwując jak to wszystko wygląda od środka, śmiało mogę powiedzieć, że nie ma już czasu na półśrodki” - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską pan Oskwarek.

Zdaniem mężczyzny, najgorsza sytuacja panuje wtedy, gdy dochodzi do masowych zarażeń wśród samego personelu. Dramatycznie zaczyna brakować chociażby ratowników medycznym w karetkach, gdyż albo chorują, albo są na kwarantannie.

Pan Paweł opublikował na Facebooku dramatyczne zdjęcie – widzimy na nim ratownika medycznego, który leży przykryty kocem na podjeździe dla karetek przed szpitalem – w ten sposób odpoczywa przez zaledwie kilka minut.

„- My wyczekujemy na zgłoszenia, bo chcemy ratować pacjentów. Ale to, co dzieje się wokół woła o pomstę do nieba. Siedząc w karetce "covidowej" w kombinezonach, bez możliwości zjedzenia, picia czy załatwienia potrzeb fizjologicznych, czasem przysypiamy. Podobnie jak do fotografii zmęczonych, śpiących na karimacie ratowników. Myślę, że niejeden ratownik mógłby pokazać zdjęcie, gdy przysypia oparty o łóżko pacjenta, czekając aż szpital go przyjmie. Zdarza się, że bezsilnie opieramy się o ściany, chodzimy na rzęsach. Najgorzej, że na tym wszystkim tracą pacjenci” – wyjawił pan Paweł w rozmowie z WP, cytowanej przez Pikio.

fot. Facebook

Jak informował portal "Życie": PRYMAS POLSKI ZDENERWUJE KOBIETY POPIERAJĄCE PROTESTY? ARCYBISKUP WOJCIECH POLAK ZWRÓCIŁ SIĘ BEZPOŚREDNIO DO NICH, JEGO SŁOWA TO WIELKIE ZASKOCZENIE

Przypomnij sobie: PROTESTUJĄCE KOBIETY DOSTAŁY JASNY SYGNAŁ OD MINISTERSTWA ZDROWIA. WALDEMAR KRASKA POSTANOWIŁ DAĆ WYRAŹNY KOMUNIKAT, CO POWIEDZIAŁ W SPRAWIE EPIDEMII

Portal "Życie " pisał również: ZAKOCHAŁA SIĘ, A MĘŻCZYZNĘ ŻYCIA ODEBRAŁA JEJ WŁASNA CÓRKA! NIEZWYKLE SMUTNA HISTORIA PEWNEJ KOBIETY, ŻADNA Z NAS NIE CHCIAŁABY TEGO DOŚWIADCZYĆ