Strajk Kobiet, który ruszył 22 października tuż po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, gdzie zdecydowano, ze przerwanie ciąży z powodów embriopatologicznych jest niezgodne z Konstytucją i tym samym zdecydowano o tym, że nie będzie można w Polsce legalnie przerwać ciąży w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu lub choroby genetycznej, nie gaśnie.

Kobiety, ale nie tylko, bo również popierający bunt mężczyźni i osoby starsze, w tym osoby znane i gwiazdy nie zamierzają złożyć broni i będą walczyć o cofnięcie decyzji TK aż do skutku. Jednak w dobie pandemii walka o prawa kobiet jest trudna ze względu na obostrzenia, które mamy od wielu dni, w tym ograniczenie zgromadzeń do zaledwie 5 osób.

W tej palącej sprawie postanowiło wypowiedzieć się Ministerstwo Zdrowia. Zdanie wyraził Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. To, co powiedział z pewnością nie spodoba się protestującym!

Protestujące kobiety dostały jasny sygnał od Ministerstwa Zdrowia. Waldemar Kraska postanowił dać wyraźny komunikat, co powiedział w sprawie epidemii

W wywiadzie dla Polskiego Radia 24, Waldemar Kraska postanowił odnieść się do protestów kobiet walczących o prawo, które dotknie całe przyszłe pokolenia kobiet.

„Apeluję, by w czasach pandemii powstrzymać się od gromadzenia się, protesty mogą być "bombą biologiczną. Jeżeli widzę na ulicach ludzi krzyczących, głowa przy głowie, to są idealne warunki do tego, by doszło do zakażenia" - przekonuje przedstawiciel resortu zdrowia, cytowany przez Pikio.

Wiceminister zdrowia został zapytany o to, czy protesty mogą przyczynić się do zwiększenia liczby zachorowań, a on odpowiedział, że nie będzie zaskoczeniem, jeśli dojdzie do takiej sytuacji.

„Maseczki na pewno ograniczą w jakimś stopniu, ale nie chronią nas. Potem wracamy do domów, rodziców, dziadków. To oni mogą zapłacić najwyższą cenę, mogą umrzeć” - wyjaśniał Waldemar Kraska.

Jednak wiele Polek jest zszokowanych jego wypowiedzią z wiadomych powodów.

Jak informował portal "Życie": JAK BĘDZIE PRZEBIEGAĆ TEGOROCZNE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH? CZY ZADUSZKI BĘDĄ DNIEM WOLNYM OD PRACY? POLACY SZYKUJĄ SIĘ NA 1 LISTOPADA W CZERWONEJ STREFIE

Przypomnij sobie: KURIOZALNA POMYŁKA WE WPROWADZONYCH OBOSTRZENIACH DOPROWADZIŁA DO WIELU NIEPOROZUMIEŃ. RZĄDZĄCY WYJAŚNIAJĄ, CHODZI O GODZINĘ DLA SENIORA

Portal "Życie PL" pisał również: EKSPERCI PRZEWIDUJĄ OGROMNE NIESZCZĘŚCIE, KTÓRE MA WYDARZYĆ SIĘ NIEBAWEM. NIEKTÓRE OSOBY SĄ PRZEKONANE, ŻE TEN DZIEŃ BĘDZIE KOŃCEM ŚWIATA. O CO CHODZI