Od kilku dni na terenie całego kraju nieustannie trwają protesty. Ich głównym celem jest wyrażenie sprzeciwu wobec ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która to spowodowała zaostrzenie przepisów aborcyjnych w Polsce.

Protestujący czekają na wsparcie!

Protesty odbywają się zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach, a udział w nich biorą tysiące osób. Co więcej, wczoraj stanowisko w całej sprawie stanowczo określi prezydent Andrzej Duda.

Jak informuje portal Pikio, na ten moment sytuację zdecydował się skomentować premier Mateusz Morawiecki, za pośrednictwem swojego Facebooka. Jak się jednak okazuje, polityk nie odniósł się w swojej wypowiedzi do decyzji Trybunału Konstytucyjnego, a jedynie do dewastacji pomnika Polski Walczącej w Warszawie.

Premier skomentował sytuację

- W XXI wieku znamy wiele form protestu. Także takie, które nie obrażają innych obywateli i nie są zagrożeniem dla czyjegoś mienia, zdrowia i życia. Od kilku dni mamy w Polsce do czynienia z protestami, które są nie do zaakceptowania. Pobicia, profanacje kościołów, wulgaryzmy. Teraz także niszczenie symboli łączących wszystkich Polaków, jak pomnik Polski Walczącej w Warszawie. To barbarzyńskie i bezprawne, ale to przede wszystkim wymagające potępienia przez wszystkich i ukarania przez organy ścigania. Pamięć, Cześć i Chwała Bohaterom! – brzmi wpis premiera Mateusza Morawieckiego.

Nie ulega wątpliwości, że premier ma rację, co do tego, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Warto jednak wspomnieć, że już wczoraj protestujący wyczyścili i po napisie nie ma ani śladu.

Protestujący nadal czekają na słowa wsparcia i komentarz w sprawie ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Czy już niebawem premier zajmie oficjalne stanowisko w tej sprawie?

Jak informował portal "Życie": PRYMAS POLSKI ZDENERWUJE KOBIETY POPIERAJĄCE PROTESTY? ARCYBISKUP WOJCIECH POLAK ZWRÓCIŁ SIĘ BEZPOŚREDNIO DO NICH, JEGO SŁOWA TO WIELKIE ZASKOCZENIE

Przypomnij sobie: PROTESTUJĄCE KOBIETY DOSTAŁY JASNY SYGNAŁ OD MINISTERSTWA ZDROWIA. WALDEMAR KRASKA POSTANOWIŁ DAĆ WYRAŹNY KOMUNIKAT, CO POWIEDZIAŁ W SPRAWIE EPIDEMII

Portal "Życie " pisał również: ZAKOCHAŁA SIĘ, A MĘŻCZYZNĘ ŻYCIA ODEBRAŁA JEJ WŁASNA CÓRKA! NIEZWYKLE SMUTNA HISTORIA PEWNEJ KOBIETY, ŻADNA Z NAS NIE CHCIAŁABY TEGO DOŚWIADCZYĆ