Jak podaje "Super Express", nie żyje wybitny aktor filmowy i teatralny Józef Para. Zagrał niezapomnianą rolę w znanym większości Polaków filmie "Vabank".

Odeszła gwiazda produkcji "Vabank"

Gdy poszukamy w pamięci kultowych, polskich produkcji filmowych, ta Juliusza Machulskiego z pewnością nam wpada do głowy. Obydwie części niezapomnianego "Vabank" z pewnością choć raz widziała większość Polaków. Józef Para był niekwestionowaną gwiazdą w każdej produkcji, w jakiej się tylko pojawił.

O śmierci aktora dowiedzieliśmy się z facebookowego konta Związku Artystów Scen Polskich, którego był członkiem.

Nie żyje Józef Para - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej w Krakowie (1949), reżyser, aktor teatrów: Słowackiego, Starego i Rapsodycznego w Krakowie, dyrektor teatrów: Polskiego w Bielsku-Białej, Współczesnego we Wrocławiu, Śląskiego w Katowicach oraz pedagog w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej i Teatralnej w Łodzi, autor wspomnień „Salon i kulisy”, członek Związku Artystów Scen Polskich. (...)

Pomimo wielu mistrzowsko odegranych ról telewizyjnych, teatralnych, czy filmowych, m.in. w „Agencie nr 1”, „Człowieku na torze”, „Trędowatej”, wrył się w naszą pamięć jako Komisarz Przygoda w obrazach „Vabank”, oraz „Vabank II”.

Reżyser, laureat wielu nagród, otrzymał też kilka bardzo prestożowych i ważnych dla Polaków odznaczeń za całość twórczości i pracy w różnych dziedzinach kultury, sztuki, a nawet w pedagogice. Jak widać, był nie tylko wszechstronnym aktorem, lecz także pedagogiem i reżyserem.

Najbliższym zmarłego składamy najszczersze kondolencje.

O tym się mówi: Piotr Woźniak Starak przed odejściem zadbał o przyszłość żony. Jego prezent z okazji rocznicy ślubu robi wrażenie

Zerknij tutaj: Kolejny skandal na SOR. Odeszła przez czekanie na wynik testu na koronawirusa. Co się stało

Nie przegap: Popularne produkty wycofane z największych sklepów. Kupowały je tysiące osób, mogą być szkodliwe. GIS ostrzega Polaków