Nie od dziś wiadomo, że emerytury większości Polaków są o wiele za niskie. Okazuje się jednak, że już niedługo może się to zmienić.

Emerytury znacznie wzrosły na przestrzeni lat

Jak donosi portal Superbiz.se.pl 15 lat temu, bo w 2005 roku stawka najniższej emerytury w naszym kraju wynosiła zaledwie niewiele więcej niż 500 złotych. Każdy z nas wie, że utrzymanie się za taką kwotę niemal graniczy w cudem.

Na szczęście przez lata mieliśmy do czynienia z szeregiem podwyżek, które zapewniły stopniowy wzrost emerytur. W 2015 roku najniższa z nich wynosiła 880 złotych, a w roku bieżącym jest to 1200 złotych. Jak się więc okazuje, w ciągu 15 lat podwyżka emerytury wyniosła aż 640 złotych!

Jak natomiast wyglądają średnie emerytury? W tym roku przeciętne świadczenie emerytalne wynosi około 2300 złotych, podczas gdy w roku 2005 wynosiła tylko niecałe 1460 złotych. To również dość duża podwyżka, z której cieszą się emeryci.

Emeryci mają powody do radości

Co więcej, w najbliższym czasie emeryci mogą liczyć na prawdziwy zastrzyk gotówki. W tym roku miała bowiem miejsce waloryzacja kwotowo - procentowa, która zapewniła emerytom podwyżkę emerytur o gwarantowaną kwotę.

Także w tym roku miało miejsce wypłacenie tak zwanych „trzynastek”. Rząd zagwarantował ponadto, że już w przyszłym roku konta emerytów zasilą także „czternastki”.

Niespodzianką, która ucieszy niesamodzielnych emerytów jest natomiast program 500 plus dla emerytów, który znacząco poprawi jakość życia starszych osób, które muszą nieustannie liczyć na pomoc drugiej osoby.

Jak się zatem okazuje, finanse wielu emerytów ulegną znacznej poprawie. Dzięki temu będą mogli wreszcie pozbyć się wielu finansowych problemów.

Jak informował portal „Życie”: POLACY ZAPOMNIELI O ISTNIENIU KORONAWIRUSA? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA PRZYPOMINA, ŻE PANDEMIA NADAL TRWA

Przypomnij sobie: CZY DZIECI POWINNY WRÓCIĆ DO SZKÓŁ PO WAKACJACH? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRALI EKSPERCI

Portal „Życie” pisał również: MINISTERSTWO ZDROWIA PRZEKAZAŁO BARDZO WAŻNE INFORMACJE. O CO DOKŁADNIE CHODZI