Epidemia koronawirusa nadal trwa, jednak mimo tego szpitale powoli wracają do normalnego funkcjonowania. W tym okresie bardzo ważna jest nasza pomoc.

Szpitale wracają do pracy

Podczas epidemii koronawirusa świat się zatrzymał i miało to wpływ również na szpitale. Zdecydowano bowiem, że planowe zabiegi nie będą wykonywane. Teraz jednak powoli wszystko wraca do normy i szpitale przyjmują osoby, które potrzebują leczenia innych chorób niż koronawirus.

Jak podaje portal Lelum.pl, właśnie z tego powodu Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swoim Twitterze bardzo ważny apel do Polaków. Chodzi bowiem o oddawanie krwi.

Doskonale wiemy, że problem braku krwi w bankach istnieje w naszym kraju nie od dziś. Praktycznie nieustannie stacje krwiodawstwa informują o tym, że pilnie potrzebna jest krew.

Jak się okazuje, jeśli w danym szpitalu brakuje krwi, może on podjąć decyzje o tym aby wstrzymać planowane operacje. Jak wiemy ma to fatalne skutki dla pacjentów.

Dlaczego krew jest taka ważna?

Najważniejszym powodem oddawania krwi jest bez wątpienia to, że minimalnym nakładem naszego zaangażowania możemy uratować komuś życie. Krew jest tkanką, której nikt nie jest w stanie wyprodukować, musi zostać pobrana od drugiego człowieka.

Bez niej organizm ludzki nie ma szans na funkcjonowanie, dlatego tak ważne jest zapewnienie odpowiedniej ilości tego drogocennego płynu osobom, które przechodzą poważne zabiegi chirurgiczne. Wystarczy poświęcić chwilę, aby zapewnić komuś bezpieczne przeprowadzenie niezbędnego dla niego zabiegu.

Co więcej, Ministerstwo Zdrowia zapewnia wszystkich Polaków, że oddawanie krwi nawet w czasie trwającej pandemii koronawirusa jest w pełni bezpieczne, bowiem wszystkie wykorzystywane do tej czynności przyrządy są jednorazowe. Natomiast na stanowiskach do poboru krwi nieustannie prowadzona jest dezynfekcja.

Jak informował portal „Życie”: ŚLEDCZY SĄ O KROK OD WYJAŚNIENIA ZDARZEŃ WOKÓŁ DAWIDKA Ż. SĄ NAJNOWSZE INFORMACJE, CZY WKRÓTCE DOWIEMY SIĘ, CO STAŁO SIĘ Z 5-LETNIM CHŁOPCEM

Przypomnij sobie: NOWY POMYSŁ SIECI HANDLOWEJ, KTÓRY POWODUJE WZBURZENIE U KLIENTÓW. NIEPRZESTRZEGANIE PEWNEGO PRZEPISU SPRAWI, ŻE NIE WEJDZIEMY DO SKLEPU W OGÓLE

Portal „Życie” pisał również: KIEPSKA PASSA TURYSTÓW NAD MORZEM. SŁUŻBY SANITARNE ODKRYŁY KOLEJNE OGNISKO ZAKAŻEŃ, WIRUSA ROZNIÓSŁ WŁAŚCICIEL OŚRODKA