Choć od końca maja nie ma już obowiązku noszenia maseczek i zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych to w sklepach i zamkniętych pomieszczeniach nakaz wciąż obowiązuje. Cieszyć się swobodnym oddychaniem możemy tylko na zewnątrz i w momencie, gdy możliwe jest zachowanie dystansu społecznego. Wielu Polaków zachowuje się jednak dość nieodpowiedzialnie i rezygnuje z noszenia maseczki całkowicie, co jest potępiane przez Ministerstwo Zdrowia. W ten sposób narażamy zdrowie innych ludzi dookoła nas, w trakcie robienia zakupów czy przemieszczania się komunikacją.

Ogłaszana przez wiele portali decyzja Żabki ma mieć związek ze środowym wystąpieniem rzecznika MZ, Wojciecha Andrusiewicza, który wyraźnie zaapelował do przewoźników i właścicieli sklepów i sieci handlowych o wymaganie od klientów noszenia zasłony nosa i ust, a także rękawiczek, a gdy klient nie będzie jej posiadał – należy go wyprosić ze sklepu lub nie wpuścić.

Żabka nie wpuści klientów do sklepów? Takie informacje pojawiły się w mediach! Przyczyną miało być nierespektowanie ważnej reguły!

Jak donosi Pikio.pl, klienci Żabki są wyjątkowo niefrasobliwi – mają masowo nie chodzić w maseczkach, ani rękawiczkach, odmawiają dezynfekowania rąk. Władze sieci postanowiły mocno zareagować. Wolą stracić pieniądze niż narażać pracowników i przepisowych klientów!

Właściciele Żabek otrzymali nakaz wywieszenia kartek z upomnieniami o rygorze sanitarnym, wystawienia w widocznych miejscach płynów do dezynfekcji i rękawiczek jednorazowych, a także dyscyplinowania pracowników, którzy nie stosują się do zasad.

fot. Wikipedia/Silar

Stanowisko sieci Żabka w powyższej sprawie:

"Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 19 czerwca 2020 roku, w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych jest obowiązek zakrywania ust i nosa, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego. Nie ma jednak podstawy prawnej, która nakazywałaby niewpuszczanie do sklepu osób, które nie wywiązują się z tego obowiązku. Nasi kasjerzy przypominają klientom, by zgodnie z obowiązującymi przepisami zasłaniali nos i usta.

Wskazujemy zatem, że stwierdzenie jakoby korespondencja skierowana do franczyzobiorców wprowadzała „nowe reguły” jest nieprawdziwe. Nasze działania dotyczą wszystkich franczyzobiorców sieci Żabka, a nie jedynie tych operujących w Warszawie.

Jak informował portal „Życie”: KURIOZALNA SYTUACJA MOŻE STAĆ SIĘ UDZIAŁEM LEKARZY PRZEZ „TARCZĘ 4.0”. MOGĄ NAWET ODBYĆ KARĘ POZBAWIENIA WOLNOŚCI, EKSPERCI OSTRZEGAJĄ

Przypomnij sobie: MILIONY POLAKÓW ZŁAPIĄ SIĘ ZA KIESZENIE OD 1 LIPCA. WŁADZE NAKŁADAJĄ NA WSZYSTKICH OBYWATELI WYŻSZY PODATEK, WIADOMO, ZA CO ZAPŁACIMY ZNACZNIE WIĘCEJ

Portal „Życie” pisał również: KĄPIEL MOŻE SIĘ DLA NAS SKOŃCZYĆ BARDZO NIECIEKAWIE. NAD MORZEM POJAWIŁY SIĘ GROŹNE BAKTERIE, KONTAKT CZŁOWIEKA Z NIMI DOPROWADZA DO CIĘŻKIEJ CHOROBY