W tym przypadku w grę wchodzi nasze życie i zdrowie, więc nie warto dla kilku chwil w Bałtyku ryzykować śmiercią! Specjaliści z Niemiec wydali poważne ostrzeżenie o występowaniu w wodach Bałtyku skrajnie niebezpiecznych bakterii, zwanych przecinkowcami, które podobno namnażają się obecnie w akwenie jak wściekłe! Nawet krótka, niewinna kąpiel w Bałtyku może okazać się zdradliwa i zakończyć wielką tragedią. Nie warto ryzykować!

Choć znaleziono je po niemiękkiej części Bałtyku to alert wydano również dla polskiego wybrzeża! Czym się tajemnicze przecinkowce i dlaczego nazywa się je morderczymi bakteriami? Naukowcy przekonują, że kontakt z nimi może się dla nas okazać śmiertelny w skutkach. Trzeba uważać!

Przecinkowce w wodach Bałtyku! Czym jest śmiercionośne bakterie, skąd się wzięły w morzu i co nam grozi po kontakcie z nimi?

Choć do tej pory przebadano jedynie Część akwenu Bałtyku po niemieckiej stronie to eksperci, którzy zajmują się badania wydali już ostrzeżenie także dla naszego kraju. Okazuje się, że choć maleńkie to są w stanie zabić nawet dorosłego człowieka!

fot. Pixnio

Ich naturalnym pokarmem jest bowiem… mięso! Jak donosi „Deutsche Welle”, cytowane przez „Super Express”, przecinkowce w najlepszym wypadku wywołują stany zapalne, ciężkie zatrucia pokarmowe, a w skrajnym przypadku mogą nawet doprowadzić do śmierci!

Ostrzeżenie wydane przez niemieckich specjalistów dotyczy całego wybrzeża Morza Bałtyckiego z każdej strony, a zatem również i Polski. Skąd wzięły się te groźne bakterie w morzu? Powodem jest ocieplenie klimatu.

Jak to zwykle bywa, przecinkowce najbardziej zagrażają seniorom i małym dzieciom. Na baczności muszą się mieć również diabetycy, osoby ze słabą immunologią, chorzy onkologicznie i leczący choroby wątroby.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE