Jak wiadomo już od kilku tygodni bon turystyczny, który w tym roku zostanie przyznany rodzinom z dziećmi ze względu na ratowanie branży turystycznej po zapaści wywołanej epidemią koronawirusa będzie miał formę elektronicznego vouchera, który doczekać się może realizacji w wybranych miejscach, które znajdują się w wykazie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Ogromna większość rodzin ma zyskać po 500 złotych, lecz spora grupa może spodziewać się bonu w dwukrotnie wyższej wysokości. Kto je dostanie i jakie trzeba spełniać warunki? Wszystko już wiadomo, warto sprawdzić informacje podane do publicznej wiadomości.

Choć według zapowiedzi tegoroczny bon turystyczny dla rodzin ma wynieść 500 złotych to już wiadomo, że wielu rodziców będzie mogło liczyć na dwa razy więcej. Do wiadomości publicznej podano informacje, komu taka podwójna pomoc będzie się należała!

Nawet 1000 złotych bonu turystycznego na dziecko. Kto może spodziewać się takich kwot?

Prace nad stworzeniem systemu bonów turystycznych, które będą mogli wykorzystać Polacy w tym roku trwają od wielu tygodni. Świadczenie w formie vouchera ma pokryć w części zapotrzebowanie Polaków na wyjazdy wakacyjne po kraju w tym roku, szczególnie, że wielu z nas ma ograniczone fundusze spowodowane kryzysem ekonomicznym z powodu koronawirusa.

To nie tylko wsparcie dla rodzin, ale w dużej mierze ratunek dla branży turystycznej, która znajduje się w zapaści. Pieniądze od państwa będą służyły jako opłata za nocleg, a atrakcje czy wyżywienie trzeba opłacić samodzielnie.

Bony przysługują każdemu dziecku, dokładnie tak samo jak ma to miejsce w przypadku 500 plus. Kto otrzyma jednak dwukrotność tej kwoty? Rodzice dzieci niepełnosprawnych. Ta grupa będzie mogła otrzymać tysiąc złotych wsparcia na wakacyjny wypoczynek.

Warto pamiętać, że dostęp do bonu nie jest przyznawany z góry. Aby go otrzymać wymagane będzie logowanie do platformy uruchomionej przez ZUs, który zweryfikuje dane i potwierdzi, czy pobieramy 500 plus. Wówczas otrzymamy SMS-em kod do podania podczas rezerwacji noclegu lub kolonii dla dzieci.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: CAŁKIEM NOWE, NIESAMOWICIE NIEPOKOJĄCE INFORMACJE WPROST Z WATYKANU. POTWIERDZIŁY SIĘ PRZYKRE SPEKULACJE WIERNYCH

Portal „Życie” pisał również: OGROMNE UTRUDNIENIA W BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ W TEN WEEKEND. KLIENCI KILKU SIECI BANKOWYCH BĘDĄ MUSIELI PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KOMPLIKACJE