Pandemia koronawirusa nie daje za wygraną. Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie sytuacja nie jest najlepsza. Światowa Organizacja Zdrowia wyraziła ostatnio swoje obawy odnośnie liczby przypadków koronawirusa w Europie.

Światowa Organizacja Zdrowia nie kryje obaw

Ostatnio miała miejsce wideokonferencja Światowej Organizacji Zdrowia podczas której dr Hans Kluge, dyrektor WHO na Europę zabrał głos na temat nieustannego wzrostu liczby zachorowań.

Według danych, które przedstawił ubiegły tydzień przyniósł najwięcej nowych przypadków koronawirusa w Europie od początku trwania pandemii.

Statystyki przedstawione przez WHO nie są najlepsze. Każdy tydzień przynosi około 20 tysięcy nowych przypadków koronawirusa, a także około 700 zgonów. Dr Hans Kluge zaznaczył, że taka sytuacja może spowodować, że już niedługo będziemy mieli do czynienia z przeciążeniem placówek ochrony zdrowia.

Musimy być przygotowani na nagły wzrost zachorowań

Światowa Organizacja Zdrowia nie wyklucza także scenariusza, że już na jesień czeka nas kolejny skok zachorowań. Niestety możliwość wystąpienia takiej sytuacji potwierdza coraz większa liczba naukowców.

W pozostałej części świata sytuacja również nie wygląda najlepiej. Od początku pandemii w Brazylii na koronawirusa zachorowało już 1,2 miliona osób, a codziennie liczba zgonów wynosi około tysiąca.

Od początku pandemii koronawirusa, na całym świecie zachorowało prawie 9,7 miliona osób, a z powodu nowego wirusa zmarło ponad 490 tysięcy.

Kiedy wreszcie uda nam się wygrać walkę z wirusem? Jedyną nadzieją jest szczepionka, która cały czas jest opracowywana.

Jak informował portal „Życie”: ŚLEDCZY SĄ O KROK OD WYJAŚNIENIA ZDARZEŃ WOKÓŁ DAWIDKA Ż. SĄ NAJNOWSZE INFORMACJE, CZY WKRÓTCE DOWIEMY SIĘ, CO STAŁO SIĘ Z 5-LETNIM CHŁOPCEM

Przypomnij sobie: NOWY POMYSŁ SIECI HANDLOWEJ, KTÓRY POWODUJE WZBURZENIE U KLIENTÓW. NIEPRZESTRZEGANIE PEWNEGO PRZEPISU SPRAWI, ŻE NIE WEJDZIEMY DO SKLEPU W OGÓLE

Portal „Życie” pisał również: KIEPSKA PASSA TURYSTÓW NAD MORZEM. SŁUŻBY SANITARNE ODKRYŁY KOLEJNE OGNISKO ZAKAŻEŃ, WIRUSA ROZNIÓSŁ WŁAŚCICIEL OŚRODKA