W najbliższym czasie takie sytuacje będą się zdarzać coraz częściej. Służby sanitarne wykryły koronawirusa u dwóch rodzin, które wspólnie spędziły długi czerwcowy weekend w okresie Bożego Ciała na terenie Sarbinowa na wybrzeży koszalińskim.

Jak informuje Wirtualna Polska na bazie informacji pozyskanych od kierownik Oddziału Epidemiologii w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, Anny Pawłowskiej, u jednej z osób, które wróciły z krótkiego urlopu wystąpiły objawy SARS-COV-2, stąd przeprowadzono u niej testy, które dały wynik pozytywny. Zarażone są również inne osoby z rodziny, a cała trójka trafiła do szpitala.

Później inspektorom udało się ustalić, że kolejnym zakażonym jest mężczyzna z drugiej rodziny i u niego przebieg choroby jest najcięższy. Zdaniem sanepidu w Poznaniu każdy z tych przypadków ma związek z wykrytym w Sarbinowie ogniskiem koronawirusa. Jedną z hospitalizowanych osób jest dziecko.

Po Rewalu przyszła kolej na Sarbinów. W nadbałtyckiej miejscowości po ostatnim weekendzie sanepid odkrył czterech chorych na COVID-19. Turyści pochodzą z Poznania, najpewniej zostali zarażeni przez właściciela ośrodka domków, w których mieszkali.

Czworo zakażonych turystów wróciło z Sarbinowa z koronawirusem. Gości najpewniej zaraził właściciel domków

Na kwarantannę trafiły wszystkie osoby, które miały kontakt z chorymi na COVID-19. Służby ustalają, jak doszło do zakażenia. Najpewniej turyści z Wielkopolski zarazili się od właściciela ośrodka domków, w którym spędzali weekend nad morzem. Inspektorzy sanepidu odnaleźli wszystkie osoby, które wypoczywały w długi czerwcowy weekend w tym ośrodku. Teraz trzeba oczekiwać na wyniki badań osób w izolacji.

- Pamiętajmy, że im szybciej poinformujemy służby o zachorowaniu czy podejrzeniu infekcji, tym szybciej będziemy mogli zidentyfikować następne osoby, które też mogły się zarazić – mówi WP pracowniczka sanepidu w Poznaniu.

Jak informował portal „Życie”: KURIOZALNA SYTUACJA MOŻE STAĆ SIĘ UDZIAŁEM LEKARZY PRZEZ „TARCZĘ 4.0”. MOGĄ NAWET ODBYĆ KARĘ POZBAWIENIA WOLNOŚCI, EKSPERCI OSTRZEGAJĄ

Przypomnij sobie: MILIONY POLAKÓW ZŁAPIĄ SIĘ ZA KIESZENIE OD 1 LIPCA. WŁADZE NAKŁADAJĄ NA WSZYSTKICH OBYWATELI WYŻSZY PODATEK, WIADOMO, ZA CO ZAPŁACIMY ZNACZNIE WIĘCEJ

Portal „Życie” pisał również: KĄPIEL MOŻE SIĘ DLA NAS SKOŃCZYĆ BARDZO NIECIEKAWIE. NAD MORZEM POJAWIŁY SIĘ GROŹNE BAKTERIE, KONTAKT CZŁOWIEKA Z NIMI DOPROWADZA DO CIĘŻKIEJ CHOROBY