Nie ulega wątpliwości, że od kilku miesięcy na pierwsze strony gazet, portali i serwisów informacyjnych zajmuje koronawirus. Nie możemy jednak zapominać, że nie jest on naszym jedynym problemem.

Aktywny profil Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia od pewnego czasu prowadzi swój profil na Twitterze. To właśnie tam publikowane są najnowsze raporty dotyczące koronawirusa. Jednak na profilu możemy znaleźć także dużo innych, przydatnych informacji.

Celem Ministerstwa Zdrowia jest przede wszystkim edukacja Polaków w zakresie zdrowia. Właśnie ten cel mają spełniać pojawiające się co jakiś czas infografiki, które są dla nas bardzo ważne.

Ministerstwo Zdrowia ruszyło właśnie z nową akcją „Planuję Długie Życie”. W ramach tej akcji na Twitterze pojawiła się infografika informująca o chorobach, jakie mogą być konsekwencją palenia papierosów.

Zadbajmy o nasze zdrowie!

Wśród najczęstszych chorób, które są indukowane właśnie przez palenie możemy wymienić między innymi raka płuca, miażdżycę czy też nowotwory głowy i szyi. To chyba wystarczające powody, aby zastanowić się nad rzuceniem tego nałogu.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało także drugą infografikę w której to informuje o częstości występowania osteoporozy w naszym kraju. Jak się okazuje choruje na nią aż 2,1 miliona Polaków, z czego znaczna większość, bo 1,7 miliona to kobiety!

Na infografice wymienione są także potencjalne czynniki ryzyka osteoporozy, wśrod których zauważyć możemy między innymi nadużywanie alkoholu oraz tytoniu, a także brak odpowiedniej aktywności.

Polecamy na bieżąco śledzić profil Ministerstwa Zdrowia na Twitterze, bowiem zawiera on naprawdę sporo wartościowych materiałów edukacyjnych.

Jak informował portal „Życie”: SPOTKANIE PREZYDENTA DUDY I PREZYDENTA TRUMPA DOBIEGŁO KOŃCA. JAKI JEST FINAŁ ROZMÓW

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE