Wczoraj miało miejsce spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy oraz prezydenta Donalda Trumpa. Jakie obietnice złożyli sobie prezydenci i jak dokładnie przebiegały rozmowy?

Jak potoczyła się wizyta prezydenta Polski w Białym Domu?

Jak się okazuje Donald Trump jest niezwykle zadowolony ze współpracy z naszym krajem. Prezydent USA zaznaczył, że nie pała sympatią do krajów, które nieustannie mają zaległości w opłacaniu składek w NATO, natomiast Polska jest w grupie tych państw, które na bieżąco regulują wszystkie należności.

Jak donosi portal Onet.pl rozmowy prezydentów były nadzwyczaj owocne, co zresztą przyznał sam Donald Trump.

- Podpisaliśmy dwie deklaracje, aby zwiększyć naszą współpracę w zakresie bezpieczeństwa, potwierdziliśmy wagę naszego sojuszu - wyznał prezydent USA.

Padły ważne słowa

Co więcej, prezydenci zaznaczyli, że Polska oraz Stany Zjednoczone będą wspólnie pracować podczas badań nad szczepionką przeciwko koronawirusowi.

- Dziękuję prezydentowi Trumpowi, że nasi naukowcy będą współpracowali przy opracowywaniu szczepionki na koronawirusa. Wszyscy wiemy, na jak wysokim poziomie te badania są prowadzone w USA, ta wola współpracy jest dla nas bardzo istotna, dziękuję za to - zaznaczył Andrzej Duda.

Jak dowiadujemy się z relacji dziennikarzy Onetu, podczas rozmowy prezydentów poruszono także temat współpracy gospodarczej. Szczególny nacisk położono natomiast na energetykę i bezpieczeństwo energetyczne.

- W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa pomiędzy rządami Stanów Zjednoczonych i Polski, która umożliwi podjęcie prac projektowych związanych z projektem wprowadzenia konwencjonalnej energii nuklearnej dla produkcji energii elektrycznej w naszym kraju - powiedział prezydent Duda.

Podczas spotkania nie ominięto także rozmów o bezpieczeństwie Polski. Jak zadeklarował prezydent Trump, żołnierze amerykańscy którzy zostaną wycofani z Niemiec, trafią bezpośrednio do Polski.

- Będziemy redukować nasze siły w Niemczech - powiedział Trump.

Na koniec rozmowy prezydent Stanów Zjednoczonych wyznał, że szczerze wierzy, że to właśnie Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie i już wkrótce głowy państw ponownie spotkają się w Białym Domu.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE