Ministerstwo Zdrowia zamierza wprowadzić kary za brak noszenia maseczek ochronnych. Po zniesieniu obostrzeń, Polacy pozwalają sobie na coraz więcej, mimo iż pandemia dalej trwa.

Nie zapominajmy o tym podczas zakupów. Źródło: bezprawnik.pl
Nie zapominajmy o tym podczas zakupów. Źródło: bezprawnik.pl
Nie zapominajmy o tym podczas zakupów. Źródło: bezprawnik.pl

Polacy nie noszą maseczek. Rzecznik MZ apeluje o rozwagę

Na poniedziałkowej konferencji rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz wystosował apel do wszystkich właścicieli sklepów z prośba o niewpuszczanie do lokali klientów bez maseczek ochronnych.

Podczas ostatniej konferencji rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zaapelował do handlowców, by upominać zapominalskich klientów i zwracać uwagę na założenie maseczki ochronnej.

-Apelowałbym do właścicieli sklepów, do sprzedawców o niewpuszczanie do sklepów ludzi bez maseczek. Obowiązek noszenia maseczek nadal istnieje – zaznacza Wojciech Andrusiewicz.

Należy pamiętać, że w dalszym ciągu w Polsce jest obowiązek noszenia maseczek w galeriach handlowych, w sklepach, większych skupiskach ludzi czy komunikacji miejskiej.

Wojciech Andrusiewicz - rzecznik MZ / YouTube
Wojciech Andrusiewicz - rzecznik MZ / YouTube

–Obowiązek noszenia tych maseczek istnieje nawet wówczas, kiedy jesteśmy na dworze i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu – dodaje Andrusiewicz.

-Jeżeli stoimy na przystanku autobusowym, przystanku tramwajowym, stoi duża grupa osób i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu – obowiązuje nas maseczka. – przypomina.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI