"Sprawa dla reportera" to program prowadzony od wielu lat przez Elżbietę Jaworowicz. Emisja odbywa się na kanale Telewizji Polskiej. Kobieta rozwiązuje w nim trudne sprawy swych widzów, stara się też pomagać w inny sposób.

Jeden z odcinków poświęcony był nagłośnieniu sprawy pewnego 9-cio miesięcznego chłopczyka. Franek jest chory na nowotwór oka, czyli na tak zwanego "siatkówczaka". Chłopczyk z Gostynina potrzebował wielkiego wsparcia finansowego, gdyż operację mogli wykonać jedynie lekarze z kliniki w Stanach Zjednoczonych. Koszt takiego leczenia to 1,5 mln złotych. W Polsce chłopiec byłby skazany na chemioterapię, przy czym lekarze nie gwarantowali powodzenia takiego leczenia.

O pieniądze prosili w imieniu syna jego rodzice. Ten wyjazd to jego jedyna szansa na stuprocentowe wyzdrowienie. W takcie nagrania programu, w studiu telewizji TVP niezapowiedzianie pojawił się polski gwiazdor muzyki disco polo, czyli Zenek Martyniuk. Wziął on w dłoń mikrofon i zaczął śpiewać swój hit pod tytułem "Prawdziwa miłość to ty".

Wszyscy w studiu byli wzruszeni doborem piosenki do sytuacji. Sama prowadząca była przyjemnie zaskoczona, kiwała się bowiem w rytm muzyki delikatnie machając ręką. Kamera ujęła również ojca chorego Franka, które nie mógł ukryć łez wzruszenia.

Tam, gdzie pojawia się Martyniuk pojawiają się też tłumy. W związku z tym Telewizja Polska często propaguje jego muzykę. Pamiętny Sylwester w Zakopanem z rekordową oglądalnością. W drugi dzień świąt widzowie TVP mieli okazję zobaczyć benefis z okazji 30. rocznicy działalności Zenka na scenie.

Wszyscy fani twórczości Martyniuka z niecierpliwością oczekują Walentynek. To właśnie 14 lutego ma odbyć się kinowa premiera filmu biograficznego o artyście.

Niezwykła popularność artysty powoduje, że może przyczynić się w każdej słusznej sprawie. Stąd jego obecność w programie "Sprawa dla reportera" może okazać się sukcesem, przede wszystkim dla Franka. Elżbieta Jaworowicz nie po raz pierwszy sięga po takąmetodę popularyzacji swojego programu. Do tej pory jej gośćmi byli np Radosław Majdan czy Ewa Minge.

Przypomnij sobie o… ZAKAZ HANDLU ZOSTANIE ROZSZERZONY NA KOLEJNE SKLEPY? W TEJ SYTUACJI W NIEDZIELE PRAKTYCZNIE NIC NIE BĘDZIE CZYNNE

Jak informował portal Życie: WIZERUNEK LECHA KACZYŃSKIEGO POJAWI SIĘ NA BANKNOTACH? „KAŻDE UPAMIĘTNIENIE TAK WIELKIEGO CZŁOWIEKA JEST GODNE”

Portal Życie pisał również o… „ZNÓW UMIEM JUŻ CHODZIĆ”. NAJNOWSZE WIEŚCI O STANIE ZDROWIA TOMASZA LISA. CZY DZIENNIKARZ WRÓCI DO PEŁNI ZDROWIA