10 kwietnia 2020 roku odbędzie się dziesiąta rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób – wielu ważnych polityków, a także prezydent Lech Kaczyński z małżonką.

Z tej okazji politycy zastanawiają się nad uczczeniem pamięci zmarłego prezydenta. Jak do tej pory poświęcono prezydentowi pomniki, a jego imieniem nazwano ulice, ronda czy skwery. Te pomysły na upamiętnienie Lecha Kaczyńskiego budziły emocje.

Teraz posłowie PiS wpadli na nowy pomysł. Uważają, że Lech Kaczyński powinien pojawić się na jednym z banknotów.

- Nie ma żadnych przeszkód, a wręcz jest to wskazane. Lech Kaczyński zasługuje, by pojawić się na banknocie – komentowała Ewa Cicholska. Zdradziła, że zastanawia się już nad obchodami kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

- Dla mnie to wybitna postać, nie ode mnie zależy decyzja w sprawie banknotu, ale każde upamiętnienie tak wielkiego człowieka jest godne. Można się nad tym pochylić, bo to był człowiek wyjątkowy – skomentowała Barbara Dziuk, posłanka PiS.

Jan Warzecha z PiS zauważa, że jeszcze w 2010 roku pojawiła się już srebrna moneta, na której znalazł się wizerunek prezydenta.

- To była moneta pamiątkowa po 10 kwietnia. Wiele osób zasłużonych pojawia się na monetach, banknotach, także okolicznościowych. Nie do mnie należy podejmowanie decyzji w sprawie banknotu, ale na pewno trzeba się temu przyjrzeć – uznał.

Według danych, które przywołuje WP, na cześć Lecha Kaczyńskiego istnieją obecnie 143 głazy, tablice oraz pomniki, zaś kolejne trzy powstają. Ofiary katastrofy smoleńskiej zostały upamiętnione łącznie ponad 460 razy.

Pozostaje czekać na kolejne decyzje w tej sprawie.

Przypomnij sobie o… POLACY ZAPŁACĄ WIĘCEJ ZA PRĄD, ALE PAŃSTWO OBIECUJE DOPŁATY. ILE BĘDĄ WYNOSIĆ I KIEDY MOŻNA SIĘ ICH SPODZIEWAĆ

Jak informował portal Życie: ANDRZEJ DUDA PRACUJE NAD PROJEKTEM OBNIŻENIA WIEKU EMERYTALNEGO. PRZEJŚCIE NA EMERYTURĘ W WIEKU 53 LAT BĘDZIE JEDNYM Z JEGO POSTULATÓW WYBORCZYCH

Portal Życie pisał również o… ZAKUPY SPOŻYWCZE DROŻSZE W POLSCE NIŻ NA ZACHODZIE. KLIENT SPRAWDZIŁ CENY POSZCZEGÓLNYCH PRODUKTÓW ZNANEJ SIECIÓWKI