Victoria Beckham już dawno zerwała z wizerunkiem piosenkarki popularnego niegdyś girlsbandu Spice Girls. Lata temu celebrytka zaangażowała się w branżę modową i została cenioną projektantką, której marka rozpoznawalna jest na całym świecie.

Właśnie wyszło na jaw, że znana projektantka boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. Podobno jej długi sięgają już ponad 35 milionów funtów. Zastrzykiem gotówki musiał wesprzeć ją mąż, znany piłkarz David Beckham.

Trudną sytuację zadłużonego domu mody prowadzonego przez Victorię Beckham komentuje polska celebrytka, Joanna Przetakiewicz. Dyrektor kreatywna domu mody „La Mania” na łamach Plejady podkreśla, że moda to bardzo trudny biznes:

Będąc członkiem "British Fashion Council" słyszę, że jest to problem, o którym się mówi bez przerwy, dlatego, że to nie tylko Victoria Beckham zmaga się z tym. Jest wiele takich firm... Co roku mamy kilkadziesiąt firm aplikujących o dofinansowanie. Można się zdziwić, bo są to znane marki i super popularne miejsca.

Specjalistka podkreśla, że na problemy finansowe firmy Victorii Beckham składa się wiele czynników. Chodzi przede wszystkim o wysokie koszty uzyskania przychodów:

Niestety takie firmy jak ta Victorii Beckham, które produkują tylko i wyłącznie w Europie, a głównie we Włoszech, mogą mieć problem. Tak samo jest z jej produkcją kosmetyków we współpracy z firmą Estee Lauder. Ona tutaj osiąga niewielkie zyski - zaledwie mały procent od przychodu.

Joanna Przetakiewicz podkreśliła także, że problemy finansowe Victorii Beckham mogą wynikać z ogromnej dbałości o jakość sprzedawanych przez nią produktów. W ten sposób koszty produkcji mogą bowiem przekraczać osiągane zyski:

Bardzo wysokie koszty produkcji i biura. Wiadomo, że zatrudnia projektantów i krawcowe z najwyższej półki. Biorąc pod uwagę, że dba o jakość, to wszystko przerosło możliwości finansowe jeśli chodzi o biznesplan całego jej domu mody.

Teraz Victoria Beckham zamierza ograniczać wydatki. Brytyjskie tabloidy donoszą, że gwiazda zrezygnowała z szofera. Wydaje się jednak, że to zaledwie kropla w morzu jej finansowych potrzeb.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... PROJEKTANTKA KRYTYKUJE PIERWSZĄ DAMĘ! ZNAMY SZCZEGÓŁY

Warto sobie przypomnieć... EWA MINGE ZNÓW ZASKOCZYŁA WSZYSTKICH. TE ZDJĘCIA MAJĄ PONAD 30 LAT

Portal "Życie" informował także o... MARYLA RODOWICZ ZNÓW ZASKAKUJE KREACJĄ. STYLISTA GWIAZDY WYJAWIŁ SKĄD CZERPAŁ INSPIRACJE