Viki Gabor nie zdążyła jeszcze nacieszyć się swoją popularnością, a już musi zmierzyć się z potężną falą nienawiści. Jak się okazuje, hejt ma podłoże rasistowskie.

Jak podaje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, Viki Gabor padła ofiarą internetowych hejterów.  Na oficjalnym Facebooku Ośrodka czytamy:

"Cieniem na olbrzymim sukcesie Viki kładą się rasistowskie wpisy internautów, którzy wytykają jej romskie pochodzenie. Znieważają dziewczynkę z powodu jej pochodzenia etniczego, szydzą z jej wyglądu i miejsca urodzenia.

OSTRZEGAMY wszystkich rasistowskich przestępców - Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przygotowuje już pierwsze zawiadomienia w tej skandalicznej sprawie".

Przestępstwa tego typu karane są karą grzywny, a nawet pozbawieniem wolności na okres dwóch lat. Co ważne, przestępstwa te przedawniają się dopiero po upływie 10 lat, dlatego karze może podlegać także wpis sprzed paru lat!

W swoim wpisie, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych pozwolił sobie na przytoczenie kilku z komentarzy skierowanych w stronę artystki.

"Wy się nią jaracie, a to nawet polka nie jest, tylko szwabska cyganka".

"Eliminacje prowadzą ludzie promujący LGBT i multi-kulti... właśnie dlatego, że Viktoria Gabor jest Cyganką z Niemiec, dostała nominację. Gdyby była Polką nie miałaby szans ani na nominację, ani na wygraną".

Jak się okazuje, hejterzy potrafią zostawić po sobie ten obrzydliwy ślad nawet pod wpisem gratulacyjnym prezydenta Andrzeja Dudy.

OSTRZEGAMY WSZYSTKICH RASISTÓW - BĘDZIEMY BEZWZGLĘDNI W UJAWNIANIU WASZYCH PRZESTĘPSTW WOBEC VIKI GABOR Nie milkną...

Gepostet von Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych am Samstag, 30. November 2019

Przypomnij sobie o… CZY TO PIERWSZA WPADKA VIKI GABOR. MŁODA CELEBRYTKA ZASZALAŁA W STYLIZACJI

Jak informował portal Życie: ROKSANA WĘGIEL SKOMENTOWAŁA WYGRANĄ VIKI GABOR. NIE WIEDZIAŁA, ŻE MA WŁĄCZONY MIKROFON

Portal Życie pisał również o… TAJEMNICE RODZINY KRÓLEWSKIEJ. JAK ROZPOCZĄŁ SIĘ ZWIĄZEK KSIĘCIA KAROLA I CAMILLI SHAND