W niedzielę odbył się finał Eurowizji Junior 2019. Tegoroczny konkurs wzbudził wśród Polaków szczególnie wielkie emocje, był bowiem organizowany właśnie w naszym kraju.

Wszystko to za sprawą Roksany Węgiel, która w ubiegłym roku zwyciężyła w Mińsku. Wygraną w 16. Konkursie Eurowizji Junior 2018 zawdzięcza swojemu wielkiemu hitowi „Anyone I Want To Be”.

Młoda wokalistka została gospodynią tegorocznego finału Eurowizji Junior, który organizowany był w Gliwicach. Dziewczyna współprowadziła konkurs razem z Idą Nowakowską i Aleksandrem Sikorą.

Roxie Węgiel zaśpiewała również piosenkę, która w ubiegłym roku przyniosła jej zwycięstwo. Jej występ odbył się tuż po występach wszystkich finalistów Eurowizji Junior 2019.

Już wiemy, że wygrana Eurowizji Junior po raz kolejny należy do Polaków. Choć Wiktoria Gabor była faworytką konkursu, tak naprawdę chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw…

Na pewno nie spodziewała się tego Roksana Węgiel, której komentarz na temat zwycięstwa Viki Gabor usłyszeli wszyscy widzowie. Dziewczyna myślała, że ma wyłączony mikrofon…

12-letnia Wiktoria Gabor wystąpiła w konkursie ze swoją piosenką „Superhero”. Zaśpiewała ją w dwóch językach: po polsku i po angielsku. Dziewczyna od początku była faworytką programu.

W głosowaniu jurorów Viki Gabor zajęła drugie miejsce. Zwycięstwo przyniosło jej dopiero głosowanie internautów, w którym laureatka zdobyła łącznie 278 punktów.

Statuetkę zwyciężczyni 17. Konkursu Piosenki Eurowizji wręczyła Roksana Węgiel. Ubiegłoroczna laureatka konkursu mówiła do Viki Gabor:

Jestem tak bardzo szczęśliwa. Gratulacje! Jestem z ciebie dumna.

Potem kamera została skierowana na Wiktorię Gabor, która cieszyła się z wygranej. Prowadzący byli przekonani o tym, że ich mikrofony są wyłączone. W tle można jednak było usłyszeć głos Roksany Węgiel, która komentuje wygraną Viki. „O kurde, ale czad!” - wymknęło się dziewczynie.

Tegoroczna wygrana Viki Gabor to dla Polski już drugie z kolei zwycięstwo w Eurowizji Junior. Tym samym nasz kraj został pierwszym krajem w historii, który dwa razy z rzędu zwyciężył w tym konkursie.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... ELLIE GOULDING PRZESADZIŁA Z ZABIEGAMI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ? WYGLĄDA ZUPEŁNIE INACZEJ

Warto sobie przypomnieć... EUROWIZJA JUNIOR: GWIAZDY GRATULUJĄ WIKTORII GABOR. JEST TEŻ NAGRANIE Z OGŁOSZENIA WYNIKÓW [WIDEO]

Portal "Życie" informuje także... MISS POLONIA 2019 JUŻ WYBRANA! CZY ZASŁUGUJE NA TYTUŁ NAJPIĘKNIEJSZEJ POLKI [ZDJĘCIA]