Czarne tkaniny wymagają niemalże tyle uwagi co białe. Ich pranie musi odbywać się według konkretnych zasad, dzi9eki którym czerń z naszych ubrań nie wyblaknie. Postanowiliśmy zebrać kilka najważniejszych zasad. Oto one.

Jak prać czarne ubrania?

Jedna z najważniejszych zasad prania czarnych i ciemnych ubrań jest ta mówiąca o jak najrzadszym ich praniu. Nie mówimy tutaj o tym, by prac jeansy raz w miesiącu, ale starać się robić to jak najrzadziej o ile jest to możliwe. Ponadto do prania czarnych rzeczy warto jest użyć octu. To on pozwoli zachować czerni intensywność. Wystarczy do bębna pralki wlać szklankę octu i gotowe.

Pralka. Źródło: Youtube KacperK91
Pralka. Źródło: Youtube KacperK91

Co ciekawe najlepiej jest prac czarne i ciemne ubrania wywrócone na lewą stronę. Sposób ten ratuje kolor przed wypłowieniem. Zasada ta tyczy się także pralki bębnowej. Warto wiedzieć również o tym, ze czarnych ubrań nie wolno suszyć na słońcu. Promienie słoneczne maja działanie rozjaśniające.

Pranie czarnych i ciemnych tkanin powinno odbywać się w chłodnej wodzie. Niestety nie zawsze idzie do w parze z usuwaniem zabrudzeń. Warto wiec prac czarne rzeczy w 40 stopniach i w krótkim cyklu prania.

Należy pamiętać także o tym, ze czarne tkaniny ciężko znoszą pranie zwykłym proszkiem. Warto wiec zainwestować w płyny, żele lub kapsułki, które nie pozostawia na tkaninach białych sadow. Najlepiej używać tych przeznaczonych do prania ciemnych tkanin.

Czarne ubrania/ Youtube
Czarne ubrania/ Youtube

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MÓGŁ BYĆ TERAZ NA MIEJSCU KAMILA STOCHA. ŁUKASZ RUTKOWSKI O SWOICH ODEJŚCIU Z REPREZENTACJI. PADŁY MOCNE ZARZUTY. CO POWIEDZIAŁ SKOCZEK

O tym się mówi na świecie: WAŻNY APEL MEDYKÓW DO KAŻDEGO RODZICA. CHWILA NIEUWAGI I MOŻE DOJŚĆ DO NIESZCZĘŚCIA, POKAZANO PRZEŚWIETLENIE 2-LATKI, KTÓRE DAJE DO MYŚLENIA

Z życia gwiazd: AUTOR NAGRANIA Z URODZIN ANDRZEJA PIASECZNEGO ZABRAŁ GŁOS. NERGAL SKOMENTOWAŁ AFERĘ WOKÓŁ WULGARNEGO FILMIKU. CO POWIEDZIAŁ