Prawdę mówiąc, kiedy dowiesz się trochę o tym, co sprawia, że ​​te rośliny są wyjątkowe, możesz uniknąć kilku największych błędów, które zwykle popełniają początkujący.

Najczęstrze błędy podczas pielęgnacji storczyków

źródło: YouTube

BŁĄD 1: Podlewanie - wszystkie orchidee należy podlewać, ale generalnie nie tak często, jak inne rodzaje roślin doniczkowych. Storczyki często mają pseudobulwy, które mogą magazynować nadmiar wody, lub mają system korzeniowy, który pobiera składniki odżywcze zarówno z powietrza, jak i wody, więc ich zapotrzebowanie na wodę jest mniejsze, niż można by się spodziewać. Na przykład popularna orchidea Phalaenopsis pobiera wodę tylko raz w tygodniu.

BŁĄD NR 2: Niska wilgotność - Chociaż orchidea może być przelana, jeśli rośnie w warunkach niskiej wilgotności, wysycha i umiera dość szybko. Chociaż nie musisz bardzo często podlewać bezpośrednio storczyków, muszą one być w stanie wciągać wodę z otaczającego je powietrza, a jeśli zawartość wody w tym powietrzu jest zbyt niska, umrą z pragnienia. (Dlatego wiele osób uprawia orchidee w swoich łazienkach lub używa nawilżacza do właściwej pielęgnacji orchidei).

BŁĄD 3: Wykorzystanie gleby - Wiele osób przynosi do domu storczyki i z dumą wrzuca je do doniczki pełnej gleby, oczekując wspaniałych rezultatów. Ale w ciągu kilku tygodni roślina jest martwa. Dzieje się tak, ponieważ orchidee po prostu nie radzą sobie dobrze z glebą. Potrzebują luźnej i napowietrzonej mieszanki ogrodniczej, aby korzenie miały dużo miejsca do oddychania i pobierania wody z powietrza wokół nich. Gleba ma tendencję do przytłumiania tych roślin, więc unikaj tego za wszelką cenę podczas pielęgnacji storczyków!

BŁĄD 4: Oświetlenie bezpośrednie - Wszystkie storczyki wymagają przynajmniej pewnego rodzaju oświetlenia, a niektóre mogą nawet wymagać bezpośredniego oświetlenia w różnych punktach. Jednak żadna orchidea nie wymaga bezpośredniego oświetlenia przez cały czas.

Jak pielęgnujesz swoje storczyki?

O tym się mówi: 12 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia przeszło samo siebie. Najnowsze statystyki, jakie podano przechodzą ludzkie pojęcie

Zerknij tutaj: Ivan Komarenko nie odpuszcza. Ostro apeluje do Łukasza Szumowskiego słowami najnowszej piosenki "Mity i kity"