Każdy posiadacz firan wie, że swój kolor zachowują głównie na początku. Z czasem, szczególnie bez używania na bieżąco odpowiednich środków wybielających, ich barwa zaczyna stawać się coraz bardziej przyszarzała lub żółta, a zawieszone w oknach firany nie stanowią już ozdoby.

Da się temu jednak zaradzić. Nawet już odbarwiony materiał wciąż może odzyskać dawną biel! Portal Tipy Interia przedstawił skuteczne i proste domowe sposoby, jak przywrócić świeżość firanom. Koniecznie zobacz!

Wybielanie. Źródło: Youtube Cztery kąty Livii
Wybielanie. Źródło: Youtube Cztery kąty Livii

Białe firany bez zbędnej chemii. Domowe metody

Pierwszym sposobem jest wykorzystanie zwykłej soli kuchennej. To bardzo proste – należy dodać cztery łyżki soli do 10 litrów wody i mieszać do momentu, w którym sól się rozpuści. Następnie wystarczy wrzucić firanki do tak powstałego specyfiku i moczyć przez 3 godziny. Gotowe!

Kolejną metodą jest również wykorzystanie właściwości octu – należy wlać pół szklanki octu spirytusowego do wody. Reszta działań jest dokładnie taka, jak w przypadku soli – pozostaje tylko namoczyć firany.

Kolejnym sposobem jest skorzystanie z sody oczyszczonej. Należy dodać 500 g sody do 10 litrów wody i wymieszać. Później wrzucić firany do naszego roztworu, namoczyć i wyprać – tak, jak zawsze. To wystarczy!

Wybielanie. Źródło: Youtube Cztery kąty Livii
Wybielanie. Źródło: Youtube Cztery kąty Livii

Alternatywą jest także użycie proszku do pieczenia, który może zostać dosypany do pralki. Jeśli borykamy się z większymi odbarwieniami firanek, zdecydowanie lepiej zadziała jednak namoczenie ich w wodzie z proszkiem i dopiero później wypranie.

Mało kto wie, że wykorzystać można także… aspirynę. Wystarczy rozpuścić 5 tabletek w wodzie, a następnie namoczyć firany. Po kilku godzinach wyprać je – będą zdumiewająco białe!

Ostatnim sposobem jest użycie… skorupek jaj. Należy je wrzucić do wełnianego woreczka i dorzucić do prania z firanami. Po standardowym praniu zdziwimy się, gdy zobaczymy efekty!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NIEUSTANNIE UJAWNIANE SĄ KOLEJNE INFORMACJE NA TEMAT SZCZEPIEŃ NA KORONAWIRUSA WŚRÓD CELEBRYTÓW. POJAWIŁO SIĘ OŚWIADCZENIE PARTNERKI EDWARDA MISZCZAKA

O tym się mówi w Polsce: KRZYSZTOF JACKOWSKI DOŚWIADCZYŁ NIESAMOWITEJ WIZJI DOTYCZĄCEJ SZCZEPIEŃ. JASNOWIDZ POTWIERDZA TO, CO MÓWIŁ WCZEŚNIEJ. POLAKOM NIE BĘDZIE ŁATWO

O tym się mówi na świecie: KSIĘCIU WILLIAMOWI NIE PODOBA SIĘ POSTĘPOWANIE HARRY’EGO I MEGHAN? MIAŁ WYSŁAĆ PISMO DO BRATA. TO EFEKT PODCASTU Z SYNKIEM BYŁEJ PARY KSIĄŻĘCEJ

Z życia gwiazd: EDYTA GÓRNIAK DOKONAŁA PORUSZAJĄCEGO WYZNANIA. CHODZI O JEJ BYŁEGO UKOCHANEGO. GWIAZDA NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ. 2020 ROK BYŁ DLA NIEJ PRZEŁOMOWY